Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klucz pneumatyczny udarowy satra, asta czy beta?

01 Gru 2019 03:13 369 15
  • Poziom 27  
    Planuję wzbogacić mój garażowy warsztat w pneumatyczny klucz udarowy. Wiem że narzędzie musi kosztować, więc zabawki za 100 zł od razu odpadają, ale nie chcę też nic, co kosztuje dużo tylko ze względu na naklejkę z logo. Budżet jaki założyłem po przejrzeniu opinii to 200-500 zł. Klucz ma służyć do amatorskiego grzebania przy samochodzie, odkręcanie kół, jarzm zacisków, elementów zawieszenia, śruby koła pasowego itd., nie zależy mi za bardzo na wygodzie i mega żywotności, bo nie będzie pracował codziennie po 16 godzin, tylko kilka - kilkanaście razy w roku. Najważniejsza jest siła i cena. Kompresor mam 50 l (docelowo 100 l), 350 l/min (na zasysaniu 480 l/min), przewód 10 mm.
    Trzy z których wybieram:

KLUCZ PNEUMATYCZNY UDAROWY 1/2 SATRA 1500Nm+GRATIS ( 8488989907 )
    Najtańszy, bo za ok 250 zł, opinie bardzo dobre nawet porównując z droższymi narzędziami, 1500 Nm nierealne, ale połowa z tego czemu nie, podwójny bijak.

KLUCZ UDAROWY PNEUMATYCZNY 1/2 ASTA + NASADKI C ( 8176921694 )
    Opinie podobne jak wyżej, nieduża, poręczna, tez podwójny bijak.

BETA KLUCZ PNEUMATYCZNY UDAROW 1927XM KRÓTKI GRATI ( 6304238355 )
    Ładna, drobna, polecana firma, niestety najdroższa. Pytanie czy tylko ze względu na logo. Podoba mi się, ale jak któryś z poprzednich ma podobne osiągi, to nie mam zamiaru płacić podwójnie za to samo.
  • Poziom 21  
    Mam Satre i jest ok. Ale czasem 200 litrowej sprężarce brakuje oddechu do tego pneumata. Wiadomo beta to dobry sprzęt, ale ta Satra nieźle chodzi.
  • Moderator Samochody
    Hazet, Chicago Pneumatic, to są marki od takich narzędzi. Beta to taki sam chinol jak te tanie.
  • Poziom 21  
    Nigdy nie mialem bety i opinie zasłyszane.
  • Moderator Samochody
    Mam na warsztacie 3 sztuki Yato, 2 mają już po 2 lata, ale kręcą nie raz dziesiątki kół dziennie, nie mówiąc o reszcie.

Osobiście polecam.
  • Poziom 19  
    Mogę polecić Kingtona, działa już kupę lat. Yato też spoko, na pewno lżejszy od Kingtona, taki ergonomiczny. Na pewno nie polecam Kingtona dynamometra 40-210, katastrofa.
  • Poziom 5  
    Witam, ja mam powyższą Satre, napędzam ją 50 litrowym dwutłokowym kompresorem i jest super.
  • Poziom 27  
    ociz napisał:
    Chicago Pneumatic

Czytałem że już "się zepsuli" i to wydmuszka po startej firmie zarabiająca na logo. Co do Hazet to np. 9012SPC (chyba jedyny w moich widełkach cenowych) wypadnie lepiej od tych trzech? Niby w tej firmie to serwis jest główną zaletą, a na tym mi specjalnie nie zależy z racji rzadkiego używania.
    szymitsu21 napisał:
    Yato

Radzą sobie z trudniejszymi śrubami? Czytałem że marketowy sprzęt po cenie niskiej półki profesjonalnej.
  • Poziom 27  
    Po obejrzeniu kilku filmów zdecydowałem się na satrę, moment na poziomie grubo ponad 1kNm jednak realny
    Nie potrzeba też kompresora nie wiadomo jakiej wydajności, zwłaszcza jak klucz ma pracować jak klucz, chwilowo a nie załączony na stałe 24/7. Przy 50l butli zdąży kilka śrub odkręcić zanim kompresor zacznie dobijać do butli, a przy ekstremalnie trudnych śrubach można poczekać te 15 sekund aż dobije.
  • Moderator Samochody
    nanab napisał:
    Radzą sobie z trudniejszymi śrubami? Czytałem że marketowy sprzęt po cenie niskiej półki profesjonalnej.

Mam na warsztacie trzy sztuki. Mają ponad 2 lata i pracują codziennie z sobotami. Jeden był na gwarancji i oddali mi naprawiony. Po tym zabiegu osłabł trochę ale kręci dalej. Ogólnie za tą cenę uważam że ok.
  • Poziom 13  
    Jonnesway. Ja miałem i polecam. Jednak mimo wszystko przeszedłem na dewalta akumulatorowego
  • Moderator Samochody
    spox247 napisał:
    Jonnesway. Ja miałem i polecam. Jednak mimo wszystko przeszedłem na dewalta akumulatorowego

Też posiadam 2 sztuki ale to ma zaledwie 200nm więc do małych prac owszem ale jakieś cięższe pracę tylko pneumat.
  • Poziom 13  
    Dewalt dcf899p2? Idzie lepiej niż pneumatyczny jonnesway
  • Poziom 23  
    Posiadam klucz BJC-satra około dwóch lat, służy amatorsko do obsługi trzech samochodów, ciągnika i kilku maszyn rolniczych. Nie zdarzyło się by jakiejś śruby nie odkręcił. Polecam ten produkt.