Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klucz pneumatyczny udarowy satra, asta czy beta?

01 Dec 2019 03:13 2838 15
 • Level 27  
  Planuję wzbogacić mój garażowy warsztat w pneumatyczny klucz udarowy. Wiem że narzędzie musi kosztować, więc zabawki za 100 zł od razu odpadają, ale nie chcę też nic, co kosztuje dużo tylko ze względu na naklejkę z logo. Budżet jaki założyłem po przejrzeniu opinii to 200-500 zł. Klucz ma służyć do amatorskiego grzebania przy samochodzie, odkręcanie kół, jarzm zacisków, elementów zawieszenia, śruby koła pasowego itd., nie zależy mi za bardzo na wygodzie i mega żywotności, bo nie będzie pracował codziennie po 16 godzin, tylko kilka - kilkanaście razy w roku. Najważniejsza jest siła i cena. Kompresor mam 50 l (docelowo 100 l), 350 l/min (na zasysaniu 480 l/min), przewód 10 mm.
  Trzy z których wybieram:

  KLUCZ PNEUMATYCZNY UDAROWY 1/2 SATRA 1500Nm+GRATIS ( 8488989907 )
  Najtańszy, bo za ok 250 zł, opinie bardzo dobre nawet porównując z droższymi narzędziami, 1500 Nm nierealne, ale połowa z tego czemu nie, podwójny bijak.

  KLUCZ UDAROWY PNEUMATYCZNY 1/2 ASTA + NASADKI C ( 8176921694 )
  Opinie podobne jak wyżej, nieduża, poręczna, tez podwójny bijak.

  BETA KLUCZ PNEUMATYCZNY UDAROW 1927XM KRÓTKI GRATI ( 6304238355 )
  Ładna, drobna, polecana firma, niestety najdroższa. Pytanie czy tylko ze względu na logo. Podoba mi się, ale jak któryś z poprzednich ma podobne osiągi, to nie mam zamiaru płacić podwójnie za to samo.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Moderator of Cars
  Hazet, Chicago Pneumatic, to są marki od takich narzędzi. Beta to taki sam chinol jak te tanie.
 • Level 32  
  Mogę polecić Kingtona, działa już kupę lat. Yato też spoko, na pewno lżejszy od Kingtona, taki ergonomiczny. Na pewno nie polecam Kingtona dynamometra 40-210, katastrofa.
 • Level 8  
  Witam, ja mam powyższą Satre, napędzam ją 50 litrowym dwutłokowym kompresorem i jest super.
 • Level 27  
  ociz wrote:
  Chicago Pneumatic

  Czytałem że już "się zepsuli" i to wydmuszka po startej firmie zarabiająca na logo. Co do Hazet to np. 9012SPC (chyba jedyny w moich widełkach cenowych) wypadnie lepiej od tych trzech? Niby w tej firmie to serwis jest główną zaletą, a na tym mi specjalnie nie zależy z racji rzadkiego używania.
  szymitsu21 wrote:
  Yato

  Radzą sobie z trudniejszymi śrubami? Czytałem że marketowy sprzęt po cenie niskiej półki profesjonalnej.
 • Level 27  
  Po obejrzeniu kilku filmów zdecydowałem się na satrę, moment na poziomie grubo ponad 1kNm jednak realny
  Nie potrzeba też kompresora nie wiadomo jakiej wydajności, zwłaszcza jak klucz ma pracować jak klucz, chwilowo a nie załączony na stałe 24/7. Przy 50l butli zdąży kilka śrub odkręcić zanim kompresor zacznie dobijać do butli, a przy ekstremalnie trudnych śrubach można poczekać te 15 sekund aż dobije.
 • Moderator of Cars
  nanab wrote:
  Radzą sobie z trudniejszymi śrubami? Czytałem że marketowy sprzęt po cenie niskiej półki profesjonalnej.  Mam na warsztacie trzy sztuki. Mają ponad 2 lata i pracują codziennie z sobotami. Jeden był na gwarancji i oddali mi naprawiony. Po tym zabiegu osłabł trochę ale kręci dalej. Ogólnie za tą cenę uważam że ok.
 • Level 18  
  Jonnesway. Ja miałem i polecam. Jednak mimo wszystko przeszedłem na dewalta akumulatorowego
 • Level 18  
  Dewalt dcf899p2? Idzie lepiej niż pneumatyczny jonnesway
 • Level 24  
  Posiadam klucz BJC-satra około dwóch lat, służy amatorsko do obsługi trzech samochodów, ciągnika i kilku maszyn rolniczych. Nie zdarzyło się by jakiejś śruby nie odkręcił. Polecam ten produkt.