Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fronius smart meter 63-3 , instrukcja serwisowa , czy da się go wyresetować ?

iNFECTED 01 Dec 2019 10:04 1626 2
    iNFECTED
    Level 11  
    Chcę podłączyć używany licznik Fronius smart meter 63-3 z inwerterem Solax X3 Hybrid który pracuje na RS 485 , wg opisu Fronius smart meter to posiada , jednak jak na razie po połączeń nie działa , komunikat na inwerterze meter fault , adresacja ustawiona prawidłowo i liczniku i inwerterze na 001 , prędkość baud 9600 ustawiona na liczniku . Jest dokumentacja do tego licznika która umożliwi mi wyzerowanie tego licznika , dokładny opis jak i co można w tym liczniku ustawić , jakiś sposób na master reset tego licznika . Dodatkowo może ktoś ma opis na jakich parametrach ma pracować licznik z inwerterem Solax x3 Hybrid . Dziękuję
    madamsz1
    Level 39  
    Nie mam już Solaxa (miałem zwykłego), ale patrząc po instrukcji tego licznika, pewnie będzie jeszcze kwestia adresu urządzenia z którym ma pracować. Jak miałem Solaxa zastanawiałem się nad licznikiem, ale czytałem gdzieś że pracuje dobrze z licznikiem Solaxa i wtedy wszystkie dane są w chmurze na solaxcloud.
    iNFECTED
    Level 11  
    Adresacja w liczniku i inwerterze jest ustawiona w obu przypadkach na 001 , chmura nie ma z tym nic wspólnego , jesli ruszy komunikacja pomiędzy inwerterem a licznikiem wtedy inwerter podpięty do internetu wyśle dane do chmury . Problemem jest tak jak opisałem brak komunikacji pomiędzy inwerterem a licznikiem , liczę na to , że są na forum fachowcy którzy mają wiedzę odnośnie ustawiania licznika Fronius 63-3 i podpowiedzą np. kody ustawień by zmienić tryb pracy transmisji licznika .