Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TVp na Astrze

gmf 22 Wrz 2005 17:52 2057 11
  • #1 22 Wrz 2005 17:52
    gmf
    Poziom 13  

Dzisiaj TVP podaje informacje, że kanały telewizji publicznej mają być dostępne na satelicie Astra. Jednak niekodowane mają być tylko Polonia i Kultura. Do odbioru innych potrzebny ma być dekoder.

W związku z tym mam pytanie - chodzi tu o już dostępne dekodery - np C+ lub Polsatu ??

0 11
  • #2 23 Wrz 2005 03:30
    Bonifacy
    Poziom 23  

Raczej niesądze aby kodowała w seca (wiec dekoder c+ bedzie zbedny) polsatu pracują w systemie nagravision i sa zparowane z kartami wiec i one tez do tego nie bedą słuzyć.

Na eutelsacie kodują w videoguard wiec duże prawdopodobienstwo ze i na astrze bedą w tym samym systemie kodować (system nierozpracowany). Tylko ciekawe jaka bedzie cena ewentualnego dostępu.

0
  • #3 23 Wrz 2005 09:13
    gmf
    Poziom 13  

A o to troszke bliższe informacje od TVP:

Cytat:
    Od 1 października programy TVP, wraz z TV Polonia i TV Kultura, będą nadawane cyfrowo z satelitów Astry na terenie całej Europy – poinformowano w czwartek na wspólnej konferencji TVP i SES Astra...

Umowa z Astrą daje TVP dostęp do ośmiu kanałów satelitarnych. Najpierw telewizja będzie nadawać na nich swoje programy podstawowe: TVP 1,2 i 3 – będą one jednak kodowane, bo TVP nie ma praw do ich emisji poza Polską – oraz odkodowane: TV Polonia i pierwszy tematyczny kanał TVP: TV Kultura. Później, za pośrednictwem Astry będą dostępne dla widzów w Europie jeszcze trzy kanały tematyczne przygotowywane przez TVP.

http://ww2.tvp.pl/View?Cat=120&id=248307

Tak więc, w jaki sposób będzie można te kanały odbierać. Co należałoby kupić ??

0
  • #4 23 Wrz 2005 21:33
    cinkuś
    Poziom 13  

Będzie je można odbierać tylko na platformach cyfrowych i w kablówkach.
    Chyba, że TVP dąży do wprowadzenia swojej platformy, a co za tym idzie swoje dekodery i karty kodowe

0
  • #5 23 Wrz 2005 23:12
    piotr_elblag
    Poziom 13  

z tego co słyszałem to TVP po cichu z TVN coś kombinują! A Polsat zmienia znowu z nagry na ALADINA!! Spreparowane z kartą?? Tak, ale nie DSB6060 bo jak go miałem to mi wgrali inny soft! Skąd nie wiem, ale zapł. 100zł. Było dodatkowe MENU z napisem COMMON CARD i poznikały Polsatowskie informacje. Działał dalej ajko FTA. Szczerz nieopłacalne, bo samej Nagry nie da sie wykożystać!

0
  • #6 23 Wrz 2005 23:41
    cinkuś
    Poziom 13  

[quote="piotr_elblag"]z tego co słyszałem to TVP po cichu z TVN coś kombinują!

Wcale bym się nie ździwił, TVN już dawno powinien zrobić konkurencję C+ i Polsatowi. Wszystko na to wskazuje, przecież platformy i kablówki prowadzą wojnę z TVP.

0
  • #7 24 Wrz 2005 15:46
    piotr_elblag
    Poziom 13  

Nie chciałem mówić, bo pewnie nikt by nie uwierzył, ale mam kumpla na stażu właśnie w TVN. Prawdopodobnie, takie sa przecieki, że zamówili 850000 kart kodowych ( wzory juz widział, podobna do C+, z wielkim logo TVN i kulą ziemską), dotego trwają prace nad zintegrowaniem jakiegoś Humaxa z dekoderem , ale jaki system to mi nie powiedział. Mają też prawdopodobnie jakieś biuro, w którym ciągle są jakieś testy pakietów. Co widział?? Około 100stacji TV tłumaczonych na j.polski!!! Takie jak ARD, CNN, BBC, SKY news, EuroSport, DSF mają byc dostępne w j.polskim. Niestety, nic mu nie wiadomo na temat jakiejkolwiek platformy TVNu!! Mówi, że są przecieki ale to raczej z góry, nikt nic szerzej nie mówi a w dziale Zarządzania siecią na pytanie, kiedy rusza Platforma , odpowiadają jedynie tyle, że wszystko w swoim czasie! Kolejna sprawa, ciągle są wizyty przedstawicieli Astry (SES), Eutelsata i??? ATLANTIC Birda(nie wiem kto go ma). Widzi też, że TVP lata u stup TVNu jak pszczoła obok ula! Gdyby faktycznie podpisali umowę (tylko moje wnioski) z HUMAXEM na sprzęt, ASTRĄ , Eutelsatem i BIRDEM na zasięg, wpakowali w pakiet ze 100stacji TV po polsku to by była konkurencja!!
    Kolejna sprawa: jest pogłoska że TVN ma być pierwszą platformą na zasadzie PREPAIDa!!! Masz dekoder, wykupujesz kartę CHIPOWą i kupujesz w RTV zdrapki które aktywujesz w INFOLINII!!!! Dobre, niewiarygodne, ale powiem że by przeszło bo sporo z nas posiada dekodery z CI!! Idziesz do sklepu, kupujesz zdrapkę za 50zł i oglądasz. Termin sie kończy, możesz ale nie musisz, i kupujesz nst. To by była frajda!! Nie wiem, co to dalej będzie ale konkurencja to by sie przydała. Pakiet Posatu nic konkretnego nie ma (dlatego jest tani) a Cyfra+ skubie ile sie da!! Nie wiem dlaczego, ale jak miałem Wizję TV to wydawało mi się że tam było co oglądać!! A teraz???

0
  • #8 01 Paź 2005 08:39
    gmf
    Poziom 13  

Jest wkońcu 1 październik. Odbiera ktoś z Astry TVP1, TVP2 itd..

Jeżeli tak to w jaki sposób??

0
  • #9 01 Paź 2005 14:57
    mirek65
    Poziom 13  

he he
    jak zwykle z poślizgiem , może będzie 2 albo 3.X.05 !!! mają WOLNE ;)

już 2.X.05 -> 21:00 niet

po co KODOWAĆ, jak NIEMA :D

0
  • #10 02 Paź 2005 10:07
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 08 Paź 2005 22:23
    rastu
    Poziom 12  

Nie ma i pewnie długo nie będzie:D...ale po co nam TVP1 i TVP2 jak tam i tak nic ciekawego nie ma:D

0