Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Android + Videorejesr. - Jakie możliwości połączenia

prezesedi 01 Dec 2019 11:42 765 3
    prezesedi
    Level 10  
    Witam.

Posiadam radio samochodowe na androidzie (stacja multimedialna android 8.0 - chińczyk) w Fordzie Focus MK3 oraz videorejestrator. Chciałbym połączyć te dwa urządzenia tak, by obraz z rejestratora był wyświetlany na ekranie radia (jest taka opcja wg opisu radia).

Rejestrator Navitel R600 posiada złącze MINI USB OUT, z którego chciałbym przesłać obraz (i dźwięk?) do radia, które posiada m.in. dwa złącza USB.

Niestety radio "nie widzi" rejestratora :(. Nie ma natomiast problemu z odczytem wszelkiej maści przenośnych pamięci USB zawierających różnego rodzaju pliki multimedialne.

Jedyne co mi pozostaje, to wyciąganie karty pamięci i odczyt zawartości przez wbudowany do radia czytnik kart microSD.

Radio poza wspomnianymi złączami USB, posiada szereg złączy RCA w tym VIDEO-IN oraz AUDIO-IN (R,L). I tu się zastanawiam nad połączeniem wspomnianych urządzeń na zasadzie "miniUSB-3xRCA". Tylko czy to będzie skuteczne?

Zakupiłem na jednym z portali aukcyjnych wspomniany kabel, niestety nie posiada on zwykłej wtyczki miniUSB, lecz taką do aparatów Philips i niestety nie jest niekompatybilna z rejestratorem. Po rozejrzeniu się w internecie, nie natrafiłem na interesujący mnie gotowy kabel. Jestem jednak w stanie przerobić owy kabelek z wtyczką Philipsa na standardową, o ile ktoś posiada schemat kabla (mini USB - 3x RCA).

No chyba, że istnieje inny rodzaj połączenia wideorejestratora ze stacją multimedialną i ktoś się podzieli pomysłem?

Radio:
    https://pl.aliexpress.com/item/32858871536.ht...chweb0_0,searchweb201602_3,searchweb201603_55

Kabelek który posiadam:
    Radio Android + Videorejesr. - Jakie możliwości połączenia

Z góry dziękuję za każdą pomoc
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    prezesedi wrote:
    posiada złącze MINI USB

Podłącz do komputera z systemem Windows i sprawdź, czy następuje streeming Video przez to złącze.
    Moim zdaniem złącze MINI USB służy do podłączenia zasilania rejestratora i ewentualnej komunikacji typu aktualizacja firmware, itp

Ja aby uzyskać bezproblemową transmisję Video z kamery - rejestratora do stacji multimedialnej z Androidem, stosuję kamery (rejestratory) z WiFi (np. Media-Tech MT4060).
    Wtedy nie ma żadnego problemu z podłączeniem i konfiguracją.
    prezesedi
    Level 10  
    Tak więc po podłączeniu rejestratora do PC poprzez złącze miniUSB następuje jego włączenie (czyli mamy zasilanie) oraz otwiera się aplikacja do odtwarzania video. Mogę uruchomić wszystkie nagrane filmy na karcie microSD bezpośrednio przez kabelek.

I takiego właśnie efektu oczekuję u mnie. Na rejestrator wydałem trochę pieniędzy i ma do tego bardzo dobre parametry - więc szkoda go wymieniać na model WiFi.

Bardziej myślę nad tym, że takie radio to właściwie rozbudowany tablet. A ten podobnie jak telefon potrzebują do podpięcia urządzeń przejściówki USB-OTG. Niestety widziałem coś takiego jedynie w formie microUSB typu B lub C :(
    grzechu40
    Level 21  
    Myślę że musisz poszukać sterownika tej kamery na androida, mam cos podobnego do twojego radia i też miałem problem ale w pamiecia radia był sterownik i po instalacji wszystko chodzi.