Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spieczona Pokrywa rorządu Z12XEP, jak zdjąć

01 Gru 2019 14:13 564 20
  • Poziom 3  
    Witam, podjąłem się wymiany rozrządu w mojej Corsie C 1.2 Twinport.

Mam wielki problem ze zdjęciem pokrywy rozrządu. Odkręciłem wszystkie śruby, 4 z dołu od miski i 2 duże od sprężarki klimy (sprężarki nie zdejmowałem całkowicie), oczywiście też całą resztę.

A pokrywa ledwo drgnie podważona od góry. Czy to spieczona uszczelka? Jak sobie z tym poradzić? Boje się mocno podważać żeby nie uszkodzić sobie powierzchni głowicy. Panowie jakieś sposoby? Popukałem trochę gumowym młotkiem, ale nic się nie zmieniło. Z góry dzięki i pozdro.
  • Poziom 30  
    Masz problem ze zdjęciem pokrywy a co będzie dalej? Odkręć wszystkie śruby to i pokrywa odejdzie.
  • Poziom 43  
    Dekiel siedzi na kleju, nie na uszczelce, trzeba go oderwać.
  • Poziom 30  
    Miskę olejową też musisz zdjąć.
  • Poziom 3  
    Daro122 napisał:
    Miskę olejową też musisz zdjąć .

Weź skończ się chłopie kompromitować, przyszedłeś tu pomóc i coś mądrego powiedzieć czy udawać mechanika? Jaką miskę ściągać? O czym ty mówisz, z miski trzeba 4 śruby od spodu wykręcić i to tyle.

Pytam o rade jak to podważyć lub inne patenty bo mocno jest sklejona, wszystkie śruby na 100% odkręcone. Czy to faktycznie aż tak mocno siedzi?
  • Poziom 3  
    robokop napisał:
    Pompa wody?

Pompa wody dawno zdjęta z tego dekla, bo będę wstawiał nową.
  • Moderator Samochody
    Więc gdzieś masz nie odkręcone śrubki jeszcze. Jak wszystkie są odkręcone, to ten dekiel palcami się ściąga. Nie jest, a przynajmniej nie powinien być na żaden klej przylepiany.
  • Poziom 19  
    Alternator trzeba też odkręcić. A miskę powinno się też zdjąć żeby to miało ręce i nogi przy montażu.
  • Poziom 3  
    Alternator zdjęty, leży obok, sprężarka klimy odsunięta od bloku, pompa wody dawno zdjęta, koło pasowe też, wszystko ściągnięte... 4 śrubki od spodu miski oczywiście też, sprawdzone dwa razy, nic nie zostało.

A to dalej masakrycznie mocno siedzi... może jakiś mechanik-kretyn to czymś skleił? Jakieś pomysły? Jutro wyjmę wałki i koła rozrządu żeby zrobić więcej miejsca...
  • Moderator Samochody
    Znajdź sobie w sieci zdjęcie dekla, policz widoczne otwory na nim, potem porównaj u siebie. Nic tam masakrycznie siedzieć nie powinno - podważony równo po obwodzie, szczególnie na dole, powinien bez problemu odejść.
  • Poziom 3  
    Sprawdzałem już, wszystko tak jak u mnie, nic nie zostało... Dlatego założyłem ten temat... rozkładam ręce.
  • Poziom 3  
    Jutro wyjmę te wałki żeby mieć więcej miejsca na podważenie od góry, od dołu popukam gumowym młotkiem za wystające elementy kolo miski i zobaczymy... Problem w tym że boje się coś podważać bo to dosyć miękki metal...
  • Moderator Samochody
    Jeśli ktoś robi rozrząd w tym silniku i nie zdejmuje miski, to serdecznie podziwiam.
    Raz że zdjąć ciężko, założyć żeby było szczelne?

Naprawdę podziwiam.
  • Moderator Samochody
    Szymek, czemu? Uszczelka tam siedzi aluminiowa, z gumową wkładką - jeśli guma ma jeszcze cokolwiek sprężystości, to tylko kwestia odtłuszczenia tego i tyle. Teraz jeszcze ściągać miskę - to chyba prościej by było cały silnik wytargać i zrobić go na stojaku - mniej gimnastykowania i kaleczenia rąk.
  • Moderator Samochody
    Mise zdjąć na podnośniku to 30minut.
    Ja nie mam dobrych doświadczeń bez ściągania. Nigdy to nie siada jak należy.

Tam jeszcze smok olejowy do tego przychodzi o ile dobrze pamiętam. A te uszczelki miękkie były wiesz ile lat temu :)
  • Poziom 3  
    Pokrywa zdjeta, ale ile tam bylo zabawy... tak jak myslalem, dol przy misce ostro obklejony jakims syfem.. nie wiem po co...

Dzieki za temat i udzielanie sie! Pozdro
  • Moderator Samochody
    [quote="damian1115"]Żeby nie ciekło, widać były jakieś problemy./quote]

Pewnie ktoś misy nie zdejmowal.