Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

do czego służy przycisk WIDTH w radiotelefonie???

22 Wrz 2005 18:06 966 2
  • Poziom 13  
    Przy naciskaniu WIDTH na LCD zmieniają się parametry: WIDTH 3, WIDTH 6, WIDTH 15, WIDTH 50 i WIDTH 230. Zmienia się też jak by modulacja w głośniku... Zastanawiaja mnie też nieaktywne przyciski APF, NOTCH i AGC, po włączeniu jest jedynie napis na LCD ale nic sie nie dzieje ( radiotelefon HAMYA PRD3000+) , taki mały, podobny do CB Alan 48+ ( napisane jest też Transc/receiver & SCAN) , skanowanie idzie od 1.000MHz do niby 999.000MHz w USB/LSB/FM/AM/CW/FMN a nadawanie od 138-174 i 440-466MHz Dostałem(pożyczyłem) na kilka dni i nie znam sie na nim
    W googlu buszowałem pół nocy i nawet firmy nie znalazłem. Z tyłu pisze MARINE TRANSCEIVER mo NO HAMYA PRD3000+
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    piotr_elblag napisał:
    Przy naciskaniu WIDTH na LCD zmieniają się parametry: WIDTH 3, WIDTH 6, WIDTH 15, WIDTH 50 i WIDTH 230.

Ustala szerokość pasma odbiornika - różne emisje mają różną. Im mniejsza szerokość pasma tym mniej "śmieci" dostanie odbiornik, ale żeby zapewnić dobrą jakość (np. radiofonia UKF-FM) musisz użyć szerszego pasma.

piotr_elblag napisał:

APF, NOTCH i AGC

Audio Peak Filter - o ile dobrze mi się wydaje pasmowoprzepustowy filtr na audio - może być przydatny do wytłumienia emisji nakładającej się pożądaną - chyba raczej do CW - ale tu nie jestem pewny.
    Notch - filtr zaporowy - wycina niepożądaną częstotliwość z widma.

One są tylko ON/OFF czy masz możliwość ich regulacji?

AGC - Automatic Gain Control - po naszemu ARW - Automatczna Regulacja Wzmocnienia - wyłączenie może być przydatne jeśli chcesz słuchać słabej stacji obok silniejszej.
  • Poziom 13  
    Notch jest ON/OFF ale nie działa, resztę sprawdziłem, kest OK, dzieki