Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ulrich Ederlich ED41 mis-fire

01 Gru 2019 18:56 66 3
  • Poziom 4  
    Witam
    Posiadam kocioł olejowy Ulrich ED41 który ogrzewa halę za pomocą nagrzewnic wodnych. Mój problem polega na tym, że do nagrzewnic potrzebna jest duża temperatura wody maksymalna temperatura kotła to 80 stopni i jak najbardziej w tym zestawieniu grzeje idealnie. Co roku przychodzi serwisant i robi przegląd instalacji i pieca. Przez pewien czas kocioł grzeje idealnie lecz po około tygodniu zaczynają się problemy. Gdy kocioł zagrzeje wodę do 80 stopni to wyłącza się tak jak powinien, lecz po kilku sekundach wyskakuje misfire i trzeba go zresetować i tak w kółko. Chwilowym rozwiązaniem tego problemu było zmniejszenie temperatury do 70 stopni. Niestety po kilu dniach ten sam problem pojawia się przy tej temperaturze. Gdy kocioł zostanie przełączony na 60 stopni problem znika i na tej temperaturze działa normalnie cały czas. Po zwiększeniu na 80 problem dalej występuje. Taki schemat występuje co roku gdy przychodzi serwisant to działa dobrze ale później znów to samo. Gdy dzwoniłem do niego aby to naprawił powiedział, że jest to zabezpieczenie i nic z tym nie zrobimy. Moim zdaniem coś jest zepsute.
    Proszę o pomoc co jest nie tak. Z góry dziękuję za sugestie.
  • Pomocny post
    Moderator - Systemy Grzewcze
    Problem może być z przegrzewającym się którymś elementem.
    Pompa, trafo lub sterownik.
    Ten błąd nie jest bezpośrednio powiązany z temperaturą.
    Może być powiązany z czasem pracy. Aby zagrzać do 80 stopni musi pracować dłużej i któryś podzespół tego nie wytrzymuje.
  • Poziom 4  
    Ale to jest dziwne, że gdy serwisant wyczyści piec to jakiś czas wszystko działa dobrze a potem siada zagrzeje wodę i wywala błąd
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Miałem kiedyś problem z losowo pojawiającą się usterką MisFire

Przyczyną był przegrzany rezystor ceramiczny w sterowniku.
    Złapał zimne luty i wyłączał kocioł z awarią.
    Jednym z objawów było to, że gdy kocioł pracował, a ja w tym czasie obniżyłem temperaturę to od razu pojawiała się usterka.
    Nawet zamieszczałem tutaj taki film. Jak znajdę to dam link.

Dodano po 19 [minuty]:

W momencie jak palnik startuje ale płomienia jeszcze nie ma zmniejszasz temperaturę, a on gaśnie z błędem.