Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sposób rejestracji na PVmonitor.

01 Gru 2019 19:02 207 7
  • Poziom 9  
    Witam,jestem świeżym posiadaczem instalacji fotowoltanicznej i chciałbym zarejestrować swoją fotowoltanikę na stronie Pvmonitor. Niestety nie jestem biegły w sprawach stricte elektronicznych i nie bardzo wiem jak to zrobić. Liczę bardzo na waszą pomoc . Instalacja po części gotowa (jeszcze nie podpięta) , w oparciu o falownik SofarSolar 5.5 Ktl-X wyposażony w moduł Wi-Fi. Można się jakoś połączyć z tym serwisem bez konieczności dokupowania kolejnych modułów??? Dziękuje i pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    PVmonitor.pl podaje że trzeba mieć ich urządzenia które wysyłają dane na stronę. Mając Fronius, SolarEdge czy Elnix można je skonfigurować do wysyłania danych bezpośrednio na stronę - PVmonitor. Nie wiem jak w Sofar, muszę z ciekawości zobaczyć czy jest możliwość zmiany serwerów na które wysyła dane.
  • Poziom 9  
    cuuube napisał:

cuuube, co do sprzętu na pvmonitor to wiem, że jest taka opcja. Mi chodzi o to, czy jest możliwość połączenia ze stroną bez potrzeby użycia modułu. Tu już nawet nie chodzi o koszt tych urządzeń ale fakt, że ja tego sam nie zepnę w całość aby to poprawnie działało.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    W linku do pvmonitora masz napisane jakie można spiąć bezpośrednio.
    Mnie się też wydawało ciężkie do przejścia , a ogarnąłem podłączenie sam ...dasz radę. Zawsze możesz kontaktować się z obsługą strony , myślę że coś podpowiedzą . Jeśli będziesz miał problemy pisz w temacie o pvmonitorze z elektrody , tam zagląda nowex on jest jednym z adminów . Drugim jest putas , ale mają kogoś jeszcze...
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Sofar 4.4KTL-X ma możliwość wprowadzenia ręcznie serwera na który wysyła dane z falownika. Powinno się dać go skonfigurować pod PVmonitor.pl - skontaktuj się z nimi i powinni Ci podać wszystkie ustawienia.
    W datalogger można wpisać:
    - adres IP
    - domene
    - port
    - typ połączenia (TCP/UDP)
  • Poziom 9  
    madamsz1 napisał:
    Sofar 4.4KTL-X ma możliwość wprowadzenia ręcznie serwera na który wysyła dane z falownika. Powinno się dać go skonfigurować pod PVmonitor.pl - skontaktuj się z nimi i powinni Ci podać wszystkie ustawienia.
    W datalogger można wpisać:
    - adres IP
    - domene
    - port
    - typ połączenia (TCP/UDP)

Dzięki wielkie, jak tylko uruchomią mi falownik będę kontaktował się z pvmonitor.
  • Poziom 24  
    Wyżej poprawiłem wpis , bo telefon uznał :evil: (nie zauważyłem wcześniej) ,że chce wpisać 'putasz' zamiast putas