Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja routera Tp-link

01 Gru 2019 20:10 252 24
  • Poziom 13  
    Witam, potrzebuje skonfigurować router Tp-linka td-w8968. Potrzebuje aby ten router pobierał adres (po RJ) i dalej przekazywał to samo adresowanie (po Rj i po wifi) z już skonfigurowanej sieci po DHCP i żeby był w niej widoczny (jest koniecznosc by można było się z nim połączyć tzn by dostawał swój własny adres IP). Przydzielanie adresów po dhcp zapewnia router Sagemcom 50001. Podpowiedzcie proszę w jakim trybie trzeba go skonfigurować.
  • Poziom 13  
    Już jest nieźle, potrzebuje jeszcze skonfigurować serwer druku. Oryginalny program nie znajduje routera i drukarki :( chociaż router można wywołać.

• Poziom 43  
    Co to za drukarka, jak i do czego podpięta?
  • Poziom 13  
    Brother dcp1510. Przed chwila działała (przez print serwer) jak siec oparta była na routerze tp linka. Teraz program do zarządzania w ogóle nie wykrywa serwera wydruku.
  • Specjalista Sieci, Internet
    @redes
    Jaki print serwer, jak podpięty do drukarki i do czego wpięty dalej?
  • Poziom 13  
    Router ma wbudowany print serwer. Podłącza się bezpośrednio drukarkę do routera za pomocą usb. Instaluje się oprogramowanie "tp-link usb print controller" i właśnie ten program przekierowuje na router komunikacje z drukarki. Jak wcześniej skonfigurowałem siec oparta na tym routerze wszystko działało ale teraz w tym trybie (klient? ) nie wyszukuje połączenia i nie przekierowuje.

Dodano po 5 [minuty]:

Zauważyłem jeszcze jedna rzecz. Przy przełączaniu się między sieciami w programie wyskakuje informacja ze adres IP routera (print serwra) znajduje się w innej podsieci niż mój komputer. Czy da się zrobić tak żeby wszystkie urządzenia działały w tej samej sieci?
    redes napisał:
    Czy da się zrobić tak żeby wszystkie urządzenia działały w tej samej sieci?

Jakie IP ma:
    redes napisał:
    router Sagemcom 50001

Bo to on teraz steruje całością, a jakie IP nadałeś:
    redes napisał:
    Tp-linka td-w8968

Który teraz "robi" tylko za AP?
  • Poziom 13  
    sagem ma 192.168.1.1 (255.255.255.0) przydziela adresy po dhcp z zakresu 192.168.1.10 do 192.168.1.50
    tp link ma adres lan wpisany na sztywno 192.168.1.17 (255.255.255.0)
    Konfiguracja routera Tp-link tutaj jest informacja z tego programu, która wyświetla się na krótka chwilę gdy przełączam się na drugą sieć.
    No to jest ok.

A jaką adresację IP teraz ma drukarka?
    TPLink jest AP, ma serwer DHCP wyłączony, więc print serwer mógł nadać inne IP drukarce.

Przeinstaluj softa jeszcze raz skoro się zmieniły komponenty sieci.
  • Poziom 13  
    Z tego co się orientuje to adres print serwera jest taki sam jak routera czyli u mnie 192.168.1.17. Tylko z tym routerem jest jest trochę inaczej jak z typowymi print serwerami. Tam instaluje się drukarkę na porcie tcp/ip (print serwera) tutaj to nie idzie. Chyba że do adresu IP dopisać port ale ja nie znam na jakim to mogłoby chodzić.
    O co chodzi z przeinstalowaniem softa?

• Poziom 43  
    Jeśli w systemie dodajesz nową drukarkę ale nie lokalną a sieciową jest na liście wyboru?
  • Poziom 13  
    Jak wybieram dodaj nowa drukarke sieciową to nie wykrywa.
    Jak wybieram dodaj nową drukarkę po tcp/ip i wpisuje adres 192.168.1.17 nie znajduje.

• Poziom 43  
    Pokaż ustawienia TP-Linka.
    @redes
    Zresetuj tego TPLinka guzikiem, potem ustaw go jak Ci wskazałem w linku a dopiero na tym kombinuj z serwerem wydruku.
  • Poziom 13  
    Tak też zrobiłem. Całą konfiguracje robiłem wg instrukcji. W pierwszej kolejności zrobiłem twardy reset. Konfiguracja routera Tp-link Konfiguracja routera Tp-link Konfiguracja routera Tp-link

• Poziom 43  
    Pokaż screeny z ustawień tego tepeliusza.
  • Poziom 13  
    Jeszcze jeden screen może dość istotny:
    Konfiguracja routera Tp-link

• Poziom 43  
    Zakładka USB Settings.
  • Poziom 13  
    Proszę ale w samych ustawieniach nic nie ma a jeżeli chodzi o usb print serwer to screena wysyłałem wczesniej. Konfiguracja routera Tp-link
    redes napisał:
    Jeszcze jeden screen może dość istotny:

Ale Ty przełączyłeś router w funkcję AP a Ty miałeś zrobić z TPLinka AP jak w linku bez przełączania czegokolwiek.
    Być może we włączonym trybie AP print serwer nie działa.

• Poziom 43  
    redes napisał:
    Proszę ale w samych ustawieniach nic nie ma

Jak to NIE? Print Server pokaż.
  • Poziom 13  
    Hmm, zrobiłem tak jak w linku. Nie bardzo rozumiem ta ostatnią wypowiedź. Co oznacza włączyć router w funkcje AP a co że zrobiłem z TP linka AP?

Dodano po 2 [minuty]:

sosarek napisał:
    redes napisał:
    Proszę ale w samych ustawieniach nic nie ma

Jak to NIE? Print Server pokaż.

Na trzecim screenie kilka postów wyżej jest zdjecie. Tam nic nie ma oprócz tego że działa.
    redes napisał:
    Co oznacza włączyć router w funkcje AP a co że zrobiłem z TP linka AP?

Przełączenie routera w opcję AP zaimplementowaną w sofcie routera to zupełnie coś innego niż masz podane w moim linku.
    Ty NIE masz niczego w tym TPLinku przełączać na inny tryb pracy!
    Tryb pracy TPLinka to nadal ma być router, ale robisz z niego udawanego AP wedle linku.

Zatem jeszcze raz reset guzikiem, nie robisz nic oprócz wyłączenia serwera DHCP w TPLinku i nadania mu statycznego IP z puli routera głównego (czyli tak jak ostawiłeś to wcześniej).
    Ale niczego nigdzie, żadnej funkcji pracy tego TPLinka nie przełączaj.
  • Poziom 13  
    Przepraszam jak gdzieś w błąd wprowadziłem ale zrobiłem właśnie tak jak Ty mówisz. Reset twardy +ip statycznie i dodatkowo zmieniłem nazwę ssid i ustawiłem hasło dla wifi i tyle. Reszta była ustawiona automatycznie.

Jest poprawa. Zrobiłem jeszcze raz to samo i dalej nic, ale tknęło mnie żeby zresetować komputer na którym uruchamiałem program do print serwera. Po resecie wszystko ożyło i chyba będzie dobrze bo program wyszukał serwery druku na dwóch routerach.
    Dzięki chłopaki za pomoc.