Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG Flatron W2242TE - gaśnie po kilku sekundach

01 Gru 2019 20:25 114 2
  • Poziom 6  
    Witam,
    na wstępie chciałem zaznaczyć, że przejrzałem forum i rozwiązania mojego problemu nie znalazłem (jest on trochę innej natury).
    Tak jak w temacie, posiadam monitor LG Flatron W2242TE, który ostatnio przestał działać - po uruchomieniu gaśnie obraz w kilka sekund. Nie jest to wina komputera bo sprawdzałem monitor też na innych sprzętach i występuje ten sam problem, a PC pod innym monitorem działa prawidłowo. Gwoli wyjaśnienia jest to nasz drugi monitor tej marki, gdyż od nowości PC był zakupiony z monitorem LG Flatron W2242S, który rok temu zaczął szwankować (pojawiły się paski na matrycy, które z czasem uniemożliwiły korzystanie z niego, ledwo coś widać). Stąd decyzja o kupnie tego nowszego Flatrona.
    Teraz gdy oba przestały działać postanowiłem spróbować z dwóch zrobić jeden działający. Wyszedłem z założenia, że najprościej będzie podmienić matrycę z tego nowszego do starszego modelu. Jednak problem w tym, że nic to nie dało! Starszy Flatron z nową matrycą tak samo gaśnie po kilku sekundach, a nowy z matrycą od starego nie gaśnie, ale z racji, że matryca jest uszkodzona nadal występują na niej paski.
    I teraz moje pytanie: czy oznacza to, że obie matryce są zepsute? Czy jest możliwość, że to właśnie matryca z LG Flatron W2242TE odpowiada za jego gaśnięcie skoro pod inną matrycą ten problem nie występuje?
    Słabo jestem obeznany w tych tematach ale na chłopski rozum, tak to właśnie wygląda. Z początku myślałem o tych kondensatorach, ale skoro na działającym prawidłowo modelu zmieniona tylko matryca też ma takie objawy, to sprawa wydaje się oczywista. Poza tym nie wyglądają one na pierwszy rzut oka na uszkodzone.
    W razie potrzeby mogę podesłać zdjęcia poglądowe.

Z góry dziękuję za pomoc.

• Poziom 43  
    Matryce z podświetleniem świetlówkowym?
    Jeśli tak standardowo do przejrzenia zasilacz - elektrolity, transformatorki inwertera i same świetlówki.
  • Poziom 19  
    Uszkodzone świetlówki w matrycy.
    Możesz spróbować zamienić je z matrycy z paskami do tej co gaśnie.