Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ps51d6900ds - brak obrazu

01 Gru 2019 20:58 207 9
  • Poziom 2  
    Cześć, mam problem z telewizorem samsung ps51d6900ds. Na początku zepsuła się płyta główna, dokładnie NAND, telewizor uruchamiał się ale po paru sekundach restartowal. Z racji tego ze nie ogarniam tematu lutowania tego typu modułów wymieniłem ja w całości na używaną. W międzyczasie przestała reagować płytka logiki, która tez została wymieniona. Telewizor zaczął się uruchamiać ale bez obrazu. Dodatkowo wymieniłem kilka innych podzespołów typu zsuz, ysuz i driver buffer. Niestety nic to nie dało. Czy wiecie w czym może być problem? W załączniku dodaje zdjęcie z zaznaczonymi elementami, które zostały wymienione.

• Poziom 43  
    Pozostała więc kwestia matrycy, jej zasilania, podświetlenia...
  • Poziom 18  
    sosarek napisał:
    Pozostała więc kwestia matrycy, jej zasilania, podświetlenia...

Wiesz o czym piszesz? Czy tak tylko bla bla bla.

• Poziom 43  
    ucy7400 napisał:
    Wiesz o czym piszesz?

Wbrew temu co Ci się wydaje - tak. Skoro Autor wymienił już prawie wszystko prócz zasilacza i matrycy pozostały one - chyba że logikę i resztę ma wymieniać wg.Ciebie ponownie - naucz czytać się ze zrozumieniem i pisać coś konstruktywnego w tematach.
  • Poziom 18  
    sosarek napisał:
    naucz czytać się ze zrozumieniem i pisać coś konstruktywnego w tematach.

Jak matryca, jakie podświetlanie w plazmie? Puk, puk!

• Poziom 43  
    ucy7400 napisał:
    Jak matryca

Niech Ci będzie - PANEL - który BEZ ZASILANIA nie zadziała.
  • Poziom 2  
    Zdaje sobie sprawę ze zostały te trzy rzeczy do wymiany ale zastanawiam się czy jestem w stanie w jakiś sposób zdiagnozować która z nich faktycznie jest zepsuta niż dalej wymienić bezsensownie podzespoły. Z tego co widzę w danych technicznych tv, typ podświetlenia to standardowe CCFL.

• Poziom 43  
  • Poziom 18  
    sosarek napisał:
    NIENAWIDZĘ dyletantów którzy klepią swe racje, nie zwracają uwagi na to co zostało napisane wcześniej.

Zastosuj sie do tych wywodów. :D
  • Poziom 26  
    X-pax napisał:
    Czy wiecie w czym może być problem?

Problem w tym, że podjąłeś decyzję o rozkręceniu TV.
    Trudno wydać 200zł za naprawę, lepiej wtopić 500zł.