Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Redmi 7A - Jak przenieść kontakty z SE J108i do Redmi 7A?

01 Gru 2019 21:05 147 14
  • Poziom 26  
    Jak przenieść kontakty? Gdy próbuję przez "wyślij wszystkie kontakty" i "bluetooth" to pomimo połączenia obu urządzeń, na SE jest komunikat "element niezaakceptowany przez nowe urządzenie" (lub coś podobnego). Z kolei innych sposobów łączności (przez plik oraz odbiorca-nadawca) SE w ogóle nie obsługuje. Ponadto nie wiem jak zmusić Redmi do przeczytania kontaktów z karty SIM (na które skopiowałem kontakty z SE).

• Poziom 43  
    Kontakty - Ustawienia(trzy pionowe kreski na górze po prawej) - Pokaż kontakty z SIM, lub dodatkowo Więcej - Zarządzanie kartą SIM...
  • Poziom 26  
    Niestety - komunikat "nie znaleziono kontaktów na karcie SIM", a przecież kopiowałem.

• Poziom 43  
    W którym slocie masz włożoną kartę?
    Kartę masz wyłamywaną czy zmieniałeś przy zmianie telefonu ze starej SIM na nową?
    Próbowałeś eksportu książki ze starego na kartę pamięci, ew.wysłanie poprzez BT całości?
  • Poziom 26  
    Niestety nie posiadam karty microSD. No i wątpię czy J108i daje taką możliwość. Wysyłanie całości przez BT daje taki komunikat, jak opisałem w pierwszym poście. Czy zmiana slotu może coś dać? To jest slot bliżej wnętrza telefonu, teraz przełożyłem do tego bliżej brzegu i zobaczymy.

• Poziom 43  
    Na kieszonce i naklejce z tyłu telefonu masz opis który slot jest który ;)
    Przy próbie wysyłania przez BT potwierdzasz chęć odbioru?
  • Poziom 26  
    Na Redmi nie pojawia się żaden wybór "czy odebrać?". Co do slotów, to miałem na 2, teraz przełożyłem na 1 i to samo (brak kontaktów na karcie).

• Poziom 43  
    Posiadasz kabel do komputera do tego SE?
  • Poziom 26  
    Posiadam, ale telefon nie wiem dlaczego nie łączy się z programem PC Companion. Działa tylko jako dysk przenośny.

• Poziom 43  
    Eksportuj książkę do pamięci telefonu skoro działa jako dysk przenośny, zgraj na komputer, powtórz to samo tylko że kopiując do Redmi.

Dodano po 12 [minuty]:

Wygrzebałem jakąś starą Nokię 3110C - przy wysyłaniu z niej jak i z innych urządzeń pojawia mi się na akranie Xiaomi u góry powiadomienie gdzie mogę odrzucić lub zaakceptować plik.
  • Poziom 26  
    Na razie się poddałem i najważniejsze (aktualne, używane) kontakty przepisałem ręcznie. Tak, że sprawa straciła pilność.

• Poziom 43  
    Ciekawe jest to że nie masz żadnych kontaktów na SIM po przełożeniu karty.

sosarek napisał:
    Kartę masz wyłamywaną czy zmieniałeś przy zmianie telefonu ze starej SIM na nową?
  • Poziom 26  
    Teraz podobna sprawa: jak przenieść sygnał wiadomości z J108i? Przeniesienie dzwonka było bardzo proste (przez BT), ale sygnałów wiadomości nie widzę jako plików w menedżerze plików. Konkretnie chodzi mi o "sygnał wiadomości 4".

• Poziom 43  
    Poszukaj pliku w sieci.
    Do starych SE był skrypt, bodajże w Javie dający dostęp do plików systemowych ale ostatni raz korzystałem z tego dobre 15lat temu.
  • Poziom 26  
    Udało się! Ktoś już kiedyś o to pytał na jakimś forum i tam znalazłem link do Chomika. Plik ma nazwę "messagealert4.3gp".