Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Opel Insignia 1.8 A18XER - Brak komunikacji

01 Gru 2019 21:18 84 3
  • Spec od drukarek
    Witam, mam problem z Insignią 1.8 a 18xer. Problem polega, że jak silnik jest zimny to przez 2 km gaśnie/brak mocy. Chciałem sprawdzić czujniki ewentualnie błędy, po podłączeniu trzech różnych komputerów, żaden nie mógł odczytać danych z silnika, brak komunikacji. Z systemem hamulcowym bez problemu komunikuje się, ale z silnikiem już nie. Próby były na samym włączonym zapłonie, na pracującym silniku na benzynie i LPG, zawsze to samo. Sprawdziłem na wtyczkach piny są całe, ale ktoś już grzebał bo wtyczka górna komputera jest uszkodzona i nie dochodzi do końca, ktoś ją wcześniej kleił. Założyłem trytytki doraźnie żeby wtyczka podczas jazdy nie wypadła. Opel Insignia 1.8 A18XER - Brak komunikacji
  • Spec od drukarek
    Po odłączeniu bezpiecznika od gazu/sterownika udało się podłączyć interfejsem (tanim) od razu, jak będę w domu to jadę do mechanika na pełną diagnostykę. Dziękuję za trafną podpowiedź.
  • Spec od drukarek
    Po odłączeniu bezpiecznika od gazu/sterownika udało się podłączyć interfejsem (tanim) od razu, jak będę w domu to jadę do mechanika na pełną diagnostykę. Dziękuję za trafną podpowiedź.

Dodano po 1 [minuty]:

Po odłączeniu bezpiecznika od gazu/sterownika udało się połączyć.