Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Publiczne dynamiczne IPv4 nie pinguje

01 Gru 2019 22:36 174 10
  • Poziom 2  
    Witam,
    posiadam router TP-Link TL-MR3420 w zestawie z modemem USB Huawei e3372. Moim dostawcą Internetu jest Cyfrowy Polsat. Chciałem postawić u siebie w domu serwerek na Raspberry Pi 3, dlatego wykupiłem usługę publicznego dynamicznego IPv4 i postanowiłem wykorzystać DDNS, aby zdalnie łączyć się z moim serwerkiem. Niestety po aktywacji publicznego adresu nie jestem w stanie pingować mojego routera spoza sieci domowej. W czym może być problem?

• Poziom 43  
    Podwójny NAT - modem i router.
  • Poziom 2  
    Czy istnieje w takim wypadku jakaś szansa na zdalny dostęp do mojego routera?

• Poziom 43  
    Zmiana sprzętu.
    Modem masz w wersji zwykłej czy HiLink?
  • Poziom 2  
    Wiem tylko tyle, że pełna nazwa modelu to LTE USB Stick HUAWEI E3372
  • Poziom 16  
    mr.firewall napisał:
    Wiem tylko tyle, że pełna nazwa modelu to LTE USB Stick HUAWEI E3372
    Zmienić firmware w E3372 na modowane HiLink i ustawić w nim DMZ na adres WAN routera-jeżeli to wersja s to będzie łatwo, jeżeli h trochę trudniej. Można też użyć go w wersji bez dodatkowego NAT-w trybie NDIS, ale niestety ww router to słabe rozwiązanie do takiego zastosowania.
  • Poziom 15  
    Działa komuś w sieci Plus DDNS ?
    Do połączenia z Raspberry Pi można użyć:
    1. Dataplicity
    2. DWService

• Poziom 43  
    Pingujesz co? Jakieś IP czy adres domenowy?
  • Poziom 16  
    FrankAB napisał:
    Działa komuś w sieci Plus DDNS ?
    A dlaczego ma nie działać? Jest to płatna/komercyjna usługa która jest należycie wykonywana (bez kombinowania/blokowania portów etc. -czyli standardu małych ISP).

• Poziom 43  
    jarek7714 napisał:
    Jest to płatna/komercyjna usługa która jest należycie wykonywana (bez kombinowania/blokowania portów etc. -czyli standardu małych ISP).

Są także darmowe z których korzystam od lat. Porty i tak trzeba przekierować.
  • Poziom 16  
    sosarek napisał:

Są także darmowe z których korzystam od lat. Porty i tak trzeba przekierować.
    Ja akurat pisałem o usłudze publicznego IP Plusa, co do darmowego DDNS to również z takiego korzystam i mi działa: changeip.com (oczywiście takie darmowe mają często różnego rodzaju ograniczenia...).