Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer SA-7100 <-> TS SH-GE90 - Szumy po podłączeniu EQ

01 Gru 2019 22:41 99 3
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich,

Mam problem - mianowicie w/w amplituner w pełni sprawny, jako amplituner działa bez zarzutu, equalizer z tematu teoretycznie również, włącza się wszystkie funkcje działają. Po podłączeniu amplitunera złączem PRE OUT/POWER IN (czyli po usunięciu zworki) z tym equalizerem powstaje bardzo duży szum w obu kanałach. Szum ten generuje prawdopodobnie ten Technics, ponieważ po wyłączeniu mu zasilania (działa wtedy jak zwora) szum znika.

Stad pytanie - czy ktoś się spotkał z czymś takim w tym model EQ? Gdzie najszybciej szukać winnego/winnych? :D

Z góry dziękuje za odpowiedź.
  • Poziom 22  
    Po pierwsze, spróbuj obrócić wtyczkę zasilającą w gniazdku elektrycznym jednego z urządzeń o 180 stopni.
    Po 2 czy przewody połączeniowe są solidne ? rozumiem że łączysz to Chinchami ?
  • Poziom 10  
    Dzięki za podpowiedź, ale to nic nie zmieniło.

Cinchy jestem pewien, sam je robiłem z dobrego przewodu z obowiązkowym ekranem.
  • Poziom 35  
    Żadne rca ekranowane czy też obrót wtyczki w gn. 230v tego szumu nie wyeliminują. Ten typ tak ma, ja je (sh ge90) nazywam szumofonami. Szum masz dlatego że wyjście z procesora wpinasz bezpośrednio na moduły wejść końcówek mocy.
    Moja rada:
    wypnij korektor z tego obwodu, włóż zworki, a w/w "szumofon" wepnij w pętlę magnetofonową, wtedy będziesz miał sygnał przez preamp i będzie możliwe wyciszenie tego niepożądanego efektu.

ps. szkoda tak ładnego sprzętu (7100) kaleczyć tą zabaweczką.