Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak powinna wyglądać formuła przy 4 kolumnach?

01 Gru 2019 12:10 78 4
  • Poziom 33  
    Daj jakiś przykład w pliku obrazujący, jakie masz dane i jaki efekt chcesz osiągnąć. Problem należy opisać dokładnie. Twoje pytanie jest zbyt ogólnikowe, żeby udzielić konkretnej odpowiedzi.
  • Poziom 2  
    Przykład w zał.
    Taki sam arkusz jak ten, który zaprezentowałeś wyżej, tylko chcę zrobić ranking na podstawie czterech kolumn wyników, wg ważności. Najważniejszy kolumna D, mniej ważny kolumna F, mniej ważna H, mniej ważna I. Ideałem by było kolumna D, F od największej do najmniejszej a H i I odwrotnie od najmniejszej.
    Kolumny z literami T i Z nie zmieniają się zawsze są takie same.
    Dotychczas robię to "analogowo" za pomocą sortowania niestandardowego. Ułatwiłoby znacznie gdyby było automatycznie jak w przykładzie z postów powyżej.
    Dzięki.
  • Poziom 33  
    Opis danych i oczekiwanego wyniku jest niewystarczający.
    Piszesz "jak to zrobić formułą?" a odwołujesz się do przykładu, gdzie było to zrobione makrem.
    Więc nie wiadomo, czy sortowanie ma być w miejscu (bez zachowania wersji źródłowej) - wtedy makrem, czy wyniki w innym miejscu, wtedy formułami.
    Nie wiadomo, czy ta tabela ma stałe rozmiary - w tym przypadku 10 wierszy, a tylko dane wewnątrz będą się zmieniać, czy będzie tych wierszy przybywać?
    Nie wiadomo jakie liczby będą wpisywane do kolumn D, F, H, I ?
    W przykładowej tabelce dwa ostatnie wiersze zawierają identyczne dane w analizowanych kolumnach. Nie podałeś na jakiej zasadzie ma być określona ich kolejność po sortowaniu.
    Ponieważ są 4 kolumny do uwzględnienia, nie wiadomo w którym momencie ma nastąpić sortowanie - to dla wariantu z makrem i jeśli byłyby dopisywane nowe wiersze.
    Żeby nie ciągnąć tej dyskusji przedstawiam dwa warianty: w Arkuszu1 sortowanie z użyciem makra, w Arkuszu2 z użyciem formuł.
    Przyjąłem założenia:
    Liczba wierszy jest stała, zmieniają się dane wewnątrz tabeli.
    Liczby będą całkowite z przedziału 0..99
    Sortowanie po każdej edycji w komórce.
    Zastosowałem kolumny pomocnicze.
    W razie potrzeby dodawania wierszy, makro i formuły należy zmodyfikować.
    Zakres sortowany w Arkuszu1 L17:S26, w Arkuszu2 L4:S13.
  • Poziom 2  
    Tak chodzi o to co w arkuszu 1

Zmieniają się dane wewnątrz tabeli
    Liczby całkowite 0...99
    Sortowanie po każdej edycji w komórce.

Potrzebuje dodać wiersze, nie wiem gdzie zmienić zakres sortowania.

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

Dobra, nauczyłem się.
    Dzięki Maciej.