Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki MIG/Mag do przydomowego warsztatu?

01 Dec 2019 22:56 714 9
  • Level 8  
  • TermopastyTermopasty
  • Level 19  
    Koniecznie STARY! Bester magster bardzo porządne i proste maszyny, a przede wszystkim niezawodne i precyzyjne.
    Lepiej kupić taką używaną niż nową i uwierz, że po kilku latach spawania w przemyśle ciężkim, wiem co mówię.
    I zwróć uwagę żeby można było zmieniać na maszynie bieguny elektrod, żeby był podajnik czterorolkowy i uchwyt w którym będziesz miał możliwość wymiany spirali na teflonową to wtedy będziesz mógł spawać aluminium oraz stal.
    Dla stali sprężyna stalowa, a do alu pancerz teflonowy.
    Gaz dla aluminium to argon, a dla stali najlepiej sobie podłącz argomix 18 procent argonu.
    Dodano po 8 [minuty]:

Bestera w tej cenie może być ciężko znaleźć, ale można i wiem bo kilka razy polowałem i się udało lecz jeśli nie chcesz czekać długo na okazję to ta ostatnia spawarka magnum od biedy będzie i raczej jako amator będziesz z niej zadowolony, tylko ten podajnik mnie boli, ale jak będą z nim problemy to przerobić zawsze można i zamontować inny.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 8  
    down wrote:
    Koniecznie STARY!!! Bester magster bardzo porządne i proste maszyny , a przede wszystkim niezawodne i precyzyjne.
    Lepiej kupić taka używana niż nową i uwierz , że po kilku latach spawania w przemyśle ciężkim wiem co mówię.
    I zwróć uwagę żeby można było zmieniać na maszynie bieguny elektrod , żeby był podajnik czterorolkowy i uchwyt w którym będziesz miał możliwość wymianu spirali na teflonową to wtedy będziesz mógł spawać aluminium oraz stal.
    Dla stali sprężyna stalowa , a do alu pancerz teflonowy.
    Gaz dla aliminium to argon , a dla stali najlepiej sobie podłącz argomix 18 procent argonu .

Dodano po 8 [minuty]:

Bestera w tej cenie może być ciężko znaleźć ale można i wiem bo kilka razy polowałem i się udało lecz jesli nie chcesz czekać długo na okazję to ta ostatnia spawarka magnum od biedy będzie i raczej jako amator będziesz z niej zadowolony tylko ten podajnik mnie boli ale jak będą z nim problemy to przerobić zawsze można i zamontować inny.

Ciężko znaleźć takiego Bestera. A ten sprzęt to będzie używany że 2 razy w tygodniu. Może 3.

Dodano po 33 [minuty]:

A czy taki Adler też może być?
    https://allegro.pl/oferta/adler-mig-207-migom...2775?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
  • Level 19  
    Myślę, że będziesz też z tego zadowolony, tylko tak jak mówię, że jakbyś chciał aluminium kiedyś spawać to te podajniki z dwiema rolkami lubią poplątać drut.
  • Level 8  
    down wrote:
    Mysle , ze bedziesz tez z tego zadowolony tylko tak jak mowie ze jakbys chcial aluminium kiedys spawac to te podajniki z dwiema rolkami lubia poplatac drut.

Mówisz tutaj teraz o Magnum? Czy Adler? Aluminium nie zamierzam spawać, :-) nie mam takiej potrzeby.

Dodano po 4 [godziny] 18 [minuty]:

A czy coś takiego jest coś warte? Podajnik 4 rolkowy. :-)

https://allegro.pl/oferta/magic-mig-200t-pola...9376?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
  • Level 19  
    O adlerze.
    Też fajna maszynka.
    Jeśli będziesz spawał materiał nie grubszy niż 6 mm to maszynka na 230V Ci wystarczy spokojnie.
    A i pamiętaj żeby używać najlepiej drucika G3Si1 bo nim pospawasz dobrze 90 procent wszelkiego złomu.
    Nom i gas w garażu ustaw sobie na 12l na minutę a na dworze nom to trochę więcej zależy od wiatru.
    Powodzenia w zakupie , a jak już coś kupisz to pochwal sie spawami i sama maszynką:D :D :D
  • Level 8  
    down wrote:
    O adlerze.
    Też fajna maszynka.
    Jeśli będziesz spawał materiał nie grubszy niż 6 mm to maszynka na 230V Ci wystarczy spokojnie.
    A i pamiętaj żeby używać najlepiej drucika G3Si1 bo nim pospawasz dobrze 90 procent wszelkiego złomu.
    Nom i gas w garażu ustaw sobie na 12l na minutę a na dworze nom to trochę więcej zależy od wiatru.
    Powodzenia w zakupie , a jak już coś kupisz to pochwal sie spawami i sama maszynką:D :D :D

Jasna sprawa. Coś wybiorę sobie. Więcej jak 6 mm raczej nie będzie spawania. Dzięki :-) pochwalę się.
  • Level 19  
    Z tego wszystkiego co przedstawiłeś to Adler jest moim zdaniem najlepszą opcja choć bez podajnika 4 rolkowego , lecz jeśli byłby Ci jednak kiedyś potrzebny to znaczy do aluminium to można stosunkowo niedużym kosztem dokupić podajnik 4 rolkowy i zamontować .
  • Level 8  
    down wrote:
    Z tego wszystkiego co przedstawiłeś to Adler jest moim zdaniem najlepszą opcja choć bez podajnika 4 rolkowego , lecz jeśli byłby Ci jednak kiedyś potrzebny to znaczy do aluminium to można stosunkowo niedużym kosztem dokupić podajnik 4 rolkowy i zamontować .

Rozumiem. Dobra pomysle jeszcze :-)

Dodano po 4 [godziny] 20 [minuty]:

down wrote:

OK. To do świąt pomyślę po świętach coś wezmę.