Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki MIG/Mag do przydomowego warsztatu?

01 Gru 2019 22:56 252 9
  • Poziom 8  
  • Poziom 12  
    Koniecznie STARY! Bester magster bardzo porządne i proste maszyny, a przede wszystkim niezawodne i precyzyjne.
    Lepiej kupić taką używaną niż nową i uwierz, że po kilku latach spawania w przemyśle ciężkim, wiem co mówię.
    I zwróć uwagę żeby można było zmieniać na maszynie bieguny elektrod, żeby był podajnik czterorolkowy i uchwyt w którym będziesz miał możliwość wymiany spirali na teflonową to wtedy będziesz mógł spawać aluminium oraz stal.
    Dla stali sprężyna stalowa, a do alu pancerz teflonowy.
    Gaz dla aluminium to argon, a dla stali najlepiej sobie podłącz argomix 18 procent argonu.
    Dodano po 8 [minuty]:

Bestera w tej cenie może być ciężko znaleźć, ale można i wiem bo kilka razy polowałem i się udało lecz jeśli nie chcesz czekać długo na okazję to ta ostatnia spawarka magnum od biedy będzie i raczej jako amator będziesz z niej zadowolony, tylko ten podajnik mnie boli, ale jak będą z nim problemy to przerobić zawsze można i zamontować inny.
  • Poziom 8  
    down napisał:
    Koniecznie STARY!!! Bester magster bardzo porządne i proste maszyny , a przede wszystkim niezawodne i precyzyjne.
    Lepiej kupić taka używana niż nową i uwierz , że po kilku latach spawania w przemyśle ciężkim wiem co mówię.
    I zwróć uwagę żeby można było zmieniać na maszynie bieguny elektrod , żeby był podajnik czterorolkowy i uchwyt w którym będziesz miał możliwość wymianu spirali na teflonową to wtedy będziesz mógł spawać aluminium oraz stal.
    Dla stali sprężyna stalowa , a do alu pancerz teflonowy.
    Gaz dla aliminium to argon , a dla stali najlepiej sobie podłącz argomix 18 procent argonu .

Dodano po 8 [minuty]:

Bestera w tej cenie może być ciężko znaleźć ale można i wiem bo kilka razy polowałem i się udało lecz jesli nie chcesz czekać długo na okazję to ta ostatnia spawarka magnum od biedy będzie i raczej jako amator będziesz z niej zadowolony tylko ten podajnik mnie boli ale jak będą z nim problemy to przerobić zawsze można i zamontować inny.

Ciężko znaleźć takiego Bestera. A ten sprzęt to będzie używany że 2 razy w tygodniu. Może 3.

Dodano po 33 [minuty]:

A czy taki Adler też może być?
    https://allegro.pl/oferta/adler-mig-207-migom...2775?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
  • Poziom 8  
    down napisał:
    Mysle , ze bedziesz tez z tego zadowolony tylko tak jak mowie ze jakbys chcial aluminium kiedys spawac to te podajniki z dwiema rolkami lubia poplatac drut.

Mówisz tutaj teraz o Magnum? Czy Adler? Aluminium nie zamierzam spawać, :-) nie mam takiej potrzeby.

Dodano po 4 [godziny] 18 [minuty]:

A czy coś takiego jest coś warte? Podajnik 4 rolkowy. :-)

https://allegro.pl/oferta/magic-mig-200t-pola...9376?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
  • Poziom 12  
    O adlerze.
    Też fajna maszynka.
    Jeśli będziesz spawał materiał nie grubszy niż 6 mm to maszynka na 230V Ci wystarczy spokojnie.
    A i pamiętaj żeby używać najlepiej drucika G3Si1 bo nim pospawasz dobrze 90 procent wszelkiego złomu.
    Nom i gas w garażu ustaw sobie na 12l na minutę a na dworze nom to trochę więcej zależy od wiatru.
    Powodzenia w zakupie , a jak już coś kupisz to pochwal sie spawami i sama maszynką:D :D :D
  • Poziom 8  
    down napisał:
    O adlerze.
    Też fajna maszynka.
    Jeśli będziesz spawał materiał nie grubszy niż 6 mm to maszynka na 230V Ci wystarczy spokojnie.
    A i pamiętaj żeby używać najlepiej drucika G3Si1 bo nim pospawasz dobrze 90 procent wszelkiego złomu.
    Nom i gas w garażu ustaw sobie na 12l na minutę a na dworze nom to trochę więcej zależy od wiatru.
    Powodzenia w zakupie , a jak już coś kupisz to pochwal sie spawami i sama maszynką:D :D :D

Jasna sprawa. Coś wybiorę sobie. Więcej jak 6 mm raczej nie będzie spawania. Dzięki :-) pochwalę się.
  • Poziom 12  
    Z tego wszystkiego co przedstawiłeś to Adler jest moim zdaniem najlepszą opcja choć bez podajnika 4 rolkowego , lecz jeśli byłby Ci jednak kiedyś potrzebny to znaczy do aluminium to można stosunkowo niedużym kosztem dokupić podajnik 4 rolkowy i zamontować .
  • Poziom 8  
    down napisał:
    Z tego wszystkiego co przedstawiłeś to Adler jest moim zdaniem najlepszą opcja choć bez podajnika 4 rolkowego , lecz jeśli byłby Ci jednak kiedyś potrzebny to znaczy do aluminium to można stosunkowo niedużym kosztem dokupić podajnik 4 rolkowy i zamontować .

Rozumiem. Dobra pomysle jeszcze :-)

Dodano po 4 [godziny] 20 [minuty]:

down napisał:

OK. To do świąt pomyślę po świętach coś wezmę.