Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta główna Asus TUF B360-PLU - płaski dźwięk tak samo jak w poprzedniej płycie

01 Gru 2019 22:57 201 17
  • Poziom 5  
    Mam problem, na poprzedniej płycie głównej tj. h81m-k tez był Realtek, do tego był menadżer Realtek hd i bardzo dobrze, że był, bo bez ustawienia korektora dźwięk był słabej jakości i płaski, zawsze ustawiałem na silny wtedy nawet dobrze to brzmiało. Zmieniłem płytę główną na Asus TUF B360-PLU też Realtek i znowu bez tego menadżera nie da się słuchać. Głośniki to Edifiery r1600t. Jest na to jakieś rozwiązanie?
  • Poziom 41  
    Zintegrowana karta dźwiękowa - wszystkie tak mają. Pożycz od kogoś coś porządnego na USB i sprawdź. Sprawdź też na innych głośnikach bo może się okazać, że akurate te głośniki się nie lubią z tego typu procesorami dźwięku (wszystkie realteki z ostatnich 5 lat sa takie same)

• Poziom 43  
    kantaxo napisał:
    dźwięk był słabej jakości i płaski, zawsze ustawiałem na silny wtedy nawet dobrze to brzmiało.

Może po prostu Twoje preferencje są takie a nie inne skoro musisz mieć podbite wszystko - podłącz np.telefon i sprawdź.
  • Poziom 5  
    dźwięk jakbym miał opisać jest taki wytłumiony żadnego basu prędzej bym to porównał do jednego z tych "bardzo użytecznych" efektów w menadżerze realtka typu łazienka itp właśnie taki dźwięk jak z głośników za 5 zł.Na tym equalizerze jak ustawię silny to mi się wydaje, że to jest jedyne słuszne ustawienie, np w telefonie nigdy nie używałem equalizera bo był mi zbędny dlatego dziwię się, że domyślnie nie ma zadowalającego dźwięku

• Poziom 43  
    kantaxo napisał:
    np w telefonie nigdy nie używałem equalizera bo był mi zbędny dlatego dziwię się, że domyślnie nie ma zadowalającego dźwięku

Chodzi o to byś podłączył go do głośników i posłuchał wtedy ich brzmienia.
  • Poziom 5  
    brzmi tak samo źle, czyli wychodzi na to że tak brzmią te głośniki dobrze rozumiem?

• Poziom 43  
    Skoro tak samo "źle" to ewidentnie głośniki bądź po prostu tak masz sam - wrażenia audiowizualne są subiektywnym odczuciem - dla innych może być za płasko, dla drugich w sam raz itp.
    Jak masz ustawione potencjometry regulacji tonów w głośnikach?
  • Poziom 5  
    po podbiciu przez equa jest dobrze w moim odczuciu, bez tego nie dałbym rady nic słuchać

Dodano po 1 [minuty]:

czyli kupując inne głośniki mogę spodziewać się innego dźwięku? czy to zasługa że są to głośniki do komputera?[/tr]

• Poziom 43  
    sosarek napisał:
    Jak masz ustawione potencjometry regulacji tonów w głośnikach?

• Poziom 43  
    Ustaw Realteka na domyślne i zobacz czy regulacja w głośnikach coś daje.
  • Poziom 5  
    zmienia ale nadal jest dźwięk stłumiony jakby ktoś mówił przez tubę

• Poziom 43  
    Z telefonu tak samo?
  • Poziom 5  
    lepiej ale nadal jest chyba bo przepięcie zajmuje mi trochę czasu

Dodano po 1 [minuty]:

Jest lepiej, ale tylko trochę.Głośniki z equa z realtka grają lepiej

• Poziom 43  
    Pozostaje podłączyć inne głośniki i przeprowadzić odsłuch - wyjaśnią się dwie rzeczy:
    - uszkodzenie głośników
    - po prostu takie masz preferencje odnośnie dźwięku
  • Poziom 5  
    Od nowości jest ten problem, więc wątpie żeby to było uszkodzenie mechaniczne.Kiedyś miałem jakieś głośniki za 50-70zł i to z nich się przesiadłem one były 2.1 więc nie wiem dlaczego takie mam wrażenie.

• Poziom 43  
    Nie musi być mechaniczne, załatw do testów jakieś inne głośniki, nawet słuchawki na upartego wystarczą by mieć jakieś porównanie.
  • Poziom 5  
    właśnie je podepnę i sprawdzę, słuchawki mam ale douszne tylko

Dodano po 4 [minuty]:

brzmią tak samo słabo bez ustawionego equalizera, z efektem silny dwie klasy wyżej

Dodano po 10 [minuty]:

podpiąłem pod pc zwykłe słuchawki douszne za 20zł i bez tego efektu grają lepiej może jest słabiej odczuwalne to tłumienie a na silny grają ok