Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana sygnału RGB( pixel clock) na CVBS - nowy monitor av do komputera samochód

02 Gru 2019 00:13 108 7
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam problem z wprowadzeniem do nowego monitora ( radio z androidem ) sygnału video z fabrycznego radia ( jednostki Connect Lancia ).

Demontuję oryginalny monitor i w jego miejscu instaluję radio z androidem, muszę wprowadzić do nowego sprzętu obraz ze starego, ponieważ jest to jednostka, która steruje ważnymi elementami samochodu i nie mogę nie mieć na to podglądu.

Mam schemat złącza connect -> monitor i próbowałem podłączyć konwerter VGA na CVBS, wykorzystując tylko piny RGB i Synchronizację, ale nie przesyła obrazu, zaznaczam, iż pozostałe piny zostały nie podłączone!

Pytanie co zmienić, co zastosować, aby z oryginalnej jednostki uzyskać obraz na nowej pod wejściem CVBS?
    Jakiś układ do zlutowania, coś gotowego do kupienia??
    Proszę o pomoc w temacie.

Rozpiska złącza video wychodzącego z jednostki Zmiana sygnału RGB( pixel clock) na CVBS - nowy monitor av do komputera samochód na zdjęciu i jako ciekawostka na drugim zdjęciu wykaz funkcji realizowanych przez właśnie to " radio " 2DIN w moim samochodzie. Zmiana sygnału RGB( pixel clock) na CVBS - nowy monitor av do komputera samochód Zmiana sygnału RGB( pixel clock) na CVBS - nowy monitor av do komputera samochód

• Poziom 43  
    mecenas13 napisał:
    jest to jednostka, która steruje ważnymi elementami samochodu i nie mogę nie mieć na to podglądu.

No a jak chcesz nimi sterować mając tylko podgląd(choć wątpię by dało się go uzyskać)? Przecież dane opcje są wywoływane z panelu radia.
    Podaj dokładny model radia z naklejki.
  • Poziom 11  
    Sterowanie zostaje,ponieważ są fizyczne przyciski na panelu, demontuje tylko ekran. Da się uzyskać obraz, jest film na YouTube gdzie to działa, ale niestety Włoski i to z przed kilku lat... pisałem do człowieka, ale niestety brak kontaktu

https://youtu.be/7042xN37f-0

• Poziom 43  
    Obejrzałem, zostawił moduł sterowania radiem. Ty potrzebowałbyś prędzej RGB-CVBS i takie są na rynku dostępne.
  • Poziom 11  
    sosarek napisał:
    RGB-CVBS i takie są na rynku dostępne

A mógłbym prosić jakiś namiar na taki konwerter, ponieważ nie znalazłem takiego ?

• Poziom 43  
    Szukaj więc sobie ponieważ tylko Ty znasz dokładny model radia.
  • Poziom 11  
    Nazwa pojawiła się w tekście oraz na zdjęciu nr 2. Connect Nav+ produkcji Siemens. To jest połączenie radia, odtwarzacza cd, nawigacji, telefonu oraz jednostki sterujące niektórymi funkcjami samochodu.

• Poziom 43  
    mecenas13 napisał:
    Nazwa pojawiła się w tekście oraz na zdjęciu nr 2. Connect Nav+ produkcji Siemens.

Szkoda że wszędzie niepełne - powinny znaleźć się w pierwszym poście i treści tematu najlepiej. Zresztą pytałem o to już w poście #2.