Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

QNAP TS-231P i Optoma UHD300X - Jak podłączyć.

02 Gru 2019 00:21 96 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam taka małą zagadkę jak podłączyć te 2 urządzenia ze sobą, serwer plików QNAP TS-231P i projektor Optoma UHD300X.
    W serwerze nie ma wyjścia HDMI są tylko 2 porty internetowe i 2 porty USB. Serwer mam podłączony do Routera TP-Link TL-WR1043ND.
    Czy jest jakaś możliwość podłączenia aby można było oglądać z serwera filmy pomijając podłączenie laptopa.

• Poziom 43  
    Zmontować coś na RPi bądź OrangePi co będzie umożliwiało pobieranie materiałów z serwera i poprzez HDMI podłączone do projektora(problemem brak obsługi 4k) bądź Android tv box.
  • Poziom 9  
    Mówisz coś na bazie PRZYSTAWKA SMART TV XIAOMI MI BOX S 4K HDR ANDROID link z allegro Link
    Posiadam switch HDMI do którego podłączony jest tv (jako wyjście, zamiennie z projektorem zależy na czym chcę oglądać, przepinam wtyczki), dekoder polsatu, xbox. TV ma złącze RJ45 (podłączony do routera) ewentualnie drugi TV z penem wifi od samsunga.

Może dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie konwertera ze skrętki na HDMI ale z tego co szukam to widzę w drugą stronę, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie czy tylko to taki zapis.
    Z drugiej strony jak już się uda połączyć to to w jaki sposób sterować wyborem plików na serwerze.

Jeśli chodzi o OrangePI informacje są bardzo ogólnikowe nie wiadomo czy można to zastosować i jak ze sterowaniem, wyjścia USB mogą posłużyć jako złącze pod klawiaturę.