Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jak połączyć końcówki mocy 2x QSC GX5

02 Gru 2019 01:10 105 4
  • Poziom 7  
    Witajcie,
    Bardzo bym prosił o opisanie bądź narysowanie obojetnie jakiego schematu podlaczenie tego oto niżej wypisa tego sprzetu. Chodzi mi o to aby palaczyć dwie końcówki mocy oraz podłączyć wejsciem Rca do mixera z ktorego idzie sygnał na końcówki.

2x końcówki QSC GX5
    2x bas Zeck
    2x LDM pdp 612(Góra)

Ldm jest nadstawka nad bas na jedna i druga stronę po KPL, i teraz pytanko jakimi przewodami zlaczyc koncowki zeby dobrze graly i do ktorej sie wpiac z sygnalem RCA. Jak spiąć dokladnie te końcówki? I jak podlaczyc glosniki? Chodzi mi o to czy basy do jednej a gory do drugiej? Czy np bas +gora do jednej końcówki a drugi kpl do drugiej?.

Mialem wpięte basy do jednej, a gory do drugiej. I byly koncowki spiete jack-jack dwoma przewodami jedna do drugiej. Sygnal z mixera wchodzil do końcówki do ktorej byly wpiete gory, i mialem wrazenie ze to nie gralo jak powinno... Bas slabo szedl ogolnie i tak nierownolegle gralo...

Bardzo prosze o pomoc:)
  • Moderator Akustyka
    W końcówkach masz wbudowany crossover, tak że kanał pierwszy zasila basy a kanał 2 zasila góry. Tym samym masz jeden słupek basy z górą i zasilasz to z jednej końcówki. Podłączasz końcówkę tylko do kanału 1.

Czyli z miksera wychodzisz sygnałem (najlepij gniazdem XLR, ale jak nie ma to i RCA będzie ok), osobno kablem do prawej i lewej końcówki mocy. Do końcówek wpinasz się w kanał 1 jak pisałem wyżej.

Warto zerknąć do instrukcji obsługi. Jest to czytelnie rozpisane i rozrysowane.

Jak połączyć końcówki mocy 2x QSC GX5
  • Poziom 7  
    Czyli rozumiem, że nie mam łączyć ze sobą końcówek? Tylko po prostu sygnał puścić z mixera do jednej i do drugiej? Ale z mixera mam tylko jedno wyjście na Master wychodzi jeden podwojny przewód RCA (biały i czerwony) jak to mam zrobic?
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    misiet69 napisał:
    Tylko po prostu sygnał puścić z mixera do jednej i do drugiej?

Tak.
    misiet69 napisał:
    Ale z mixera mam tylko jedno wyjście na Master wychodzi jeden podwojny przewód RCA (biały i czerwony) jak to mam zrobic?

Rozdzielić. Biały do lewej końcówki, czerwony do prawej końcówki.
  • Poziom 7  
    Dzięki wielkie za pomoc, piwko w Twoją stronę leci🍻😉😉😉