Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Toledo 2 1.6 8V - na zimnym nierówno pracuje na benzynie i strzela

02 Gru 2019 07:30 105 4
  • Poziom 3  
    Witam mam problem.
    Wymieniłem wszystko co się dało, mianowicie:
    Kable
    Swiece
    Cewke
    Przepustnice
    Czujnik temperatury
    Filtr paliwa
    Całą noc jak samochód stoi lub 8 godzin chodzi jak ciągnik i słychać dziwne odgłosy tak jakby takie strzelanie. Jak był ten zwykły gaz z 15 lat to tak strzelał, ja też mam na gazie ale jak zimny to najpierw pracuje na benzynie a jak się zagrzeje to się przełącza sam, mianowicie jak działa na benzynie i jak się przełączy na gaz to też tak szarpie ale mniej bo się zagrzeje, ale nie strzela na gazie tylko na benzynie. Ja byłem na sprawdzeniu na komputerze to powiedziano mi, że jakaś mieszanka paliwowa jest zła. Co to jest?? Jak wiecie proszę pomóżcie
  • Spec od samochodów
    Po pierwsze jedź do kogoś kto podłączy komputer i będzie w stanie zdiagnozować a nie tylko błędy pokasować . Trzeba zerknąć w bloki pomiarowe bo może np. sonda jest uszkodzona . Czasami wymiana części nie pomaga bo nawet nowe mogą być uszkodzone . Nowe nie znaczy że sprawne .
  • Poziom 7  
    Tak jak kolega wyżej napisał na początek dokładna diagnoza komputerem. Podobne objawy daje lewe powietrze w dolocie.
  • Poziom 3  
    Zrobiony miałem przedlad komputerowy i wyszło że mieszanka paliwowa jest nie prawidłową

Dodano po 1 [minuty]:

Sonda też wymieniona z Bosch miesiąc temu
  • Poziom 21  
    osobiście bym sprawdził ciśnienie na tłokach