Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zanussi ZWG 6120K, Pralka nie włącza się po wyciągnieciu wtyczki w trakcie pracy

02 Gru 2019 09:03 270 9
  • Poziom 3  
    Odłączyłem pralkę z gniazdka podczas prania. Po ponownym podłączeniu pralka sie nie uruchamia, żadna dioda nie zapala się. Drzwi można otworzyć, w środku ciągle stoi woda. Sprawdziłem bezpiecznik we wtyczce (UK), gniazdko też jest OK, odłączyłem pralkę od prądu na 30 min w nadziei ze się zresetuje, ale to też nie pomogło. Niestety nie posiadam multimetru

Załączam zdjęcia pralki:

Zanussi ZWG 6120K, Pralka nie włącza się po wyciągnieciu wtyczki w trakcie pracy Zanussi ZWG 6120K, Pralka nie włącza się po wyciągnieciu wtyczki w trakcie pracy Zanussi ZWG 6120K, Pralka nie włącza się po wyciągnieciu wtyczki w trakcie pracy Zanussi ZWG 6120K, Pralka nie włącza się po wyciągnieciu wtyczki w trakcie pracy
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Otwórz obudowę modułu sterującego i zrób dobre, ostre zdjęcie od strony elementów. Zobacz na płycie modułu czy nie jest uszkodzony rezystor R57 47Ω.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Rezystor przegrzany (do wymiany i układ LNK364GN). Oba elementy zaznaczone na foto. Jeżeli nie potrafisz nawet multimetrem sprawdzić tych elementów to pewnie ich sam nie wymienisz. Pozostaje tylko oddać do elektronika celem naprawy.

Zanussi ZWG 6120K, Pralka nie włącza się po wyciągnieciu wtyczki w trakcie pracy
  • Poziom 3  
    Z ciekawości, po czym wiadomo że rezystor i układ LNK364GN do wymiany?
    Na Ebay UK jest płyta od tego modelu, samodzielna wymiana nie powinna być bardzo trudna? Nie mogę wkleić linka zewnętrznego ze względu na niewystarczającą ilość punktów, więc wstawię zdjęcia z aukcji.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    85rainbow napisał:
    po czym wiadomo ze rezystor i układ LNK364GN do wymiany?
    Popatrz na zdjęcie gdzie zaznaczyłem strzałkami wypływ plastyku na obudowie LNK364 i pasek, który powinien być fioletowy na rezystorze (przegrzanie). Zostaw w spokoju płytkę na Ebay (skąd wiesz w jakim stanie), kup w sklepie internetowym układ scalony LNK364GN i rezystor 47?/2W (drutowy). Zanieś płytkę i części do ogarniętego elektronika, (który potrafi lutować), a po 5 minutach będziesz miał zrobione.

Zanussi ZWG 6120K, Pralka nie włącza się po wyciągnieciu wtyczki w trakcie pracy
  • Poziom 3  
    Dziękuje za rade, kupiłem części do wymiany a także płytkę, na wszelki wypadek jeśli nie udałoby mi się znaleźć ogarniętego elektronika w Londynie. :) Elux code oraz Supplier Code różnią się ostatnią cyfrą między płytkami, Approval type code i Boot Version są takie same. Mam nadzieje że to nie ma dużego znaczenia.

Dodano po 11 [godziny] 56 [minuty]:

Po wyjeciu plyty z obudowy widac w ktorym miejscu nastapilo przegrzanie. Czy to znaczy ze te elementy (zaznaczone na czerwono) tez prawdopodobnie bedzie trzeba wymienic?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    85rainbow napisał:
    Czy to znaczy ze te elementy (zaznaczone na czerwono) tez prawdopodobnie bedzie trzeba wymienic?
    A może najpierw odkurzyć to miejsce?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    85rainbow napisał:
    w którym miejscu nastąpiło przegrzanie
    To nie jest przegrzanie. Na kondensatorze, który zaznaczyłeś występuje wysokie napięcie (wyprostowane napięcie sieciowe) i w wyniku naelektryzowania płyty osadza się tam kurz. Kolega zhudomel ma rację.
  • Poziom 3  
    Wymiana plyty pomogla, Dziekuje za pomoc!!