Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS M2A-VM HDMI - Karta na dwa monitory

02 Gru 2019 09:08 108 4
  • Poziom 33  
    Witam
    Mam sympatyczną aczkolwiek prehistoryczną płytę główną Asus M2A-VM HDMI. Grafika na płycie była zaskakująco sprawna, ale ze względu na specyficzne programy musiałem kupić kartę zewnętrzną ( GT440 ) co dla płyty i zasilacza w małej kompaktowej obudowie jest granicą możliwości. Potrzebuję podpiąć pod komputer 2 monitory a równocześnie nie stracić na wydajności, bo karta przyspiesza kilkukrotnie pracę na Power Director.
    Pytanie pierwsze: czy możliwa jest jednoczesna praca GT440 i wbudowanej w płytę grafiki z wyjściem HDMI ?
    Pytanie drugie: jaka grafika wchodziłaby w grę do zamiany GT440, która posiada 2xHDMI lub 2xDVI i pobiera moc porównywalną z GT440.
    Karta oczywiście może ( musi :) ) być z odzysku, bo finanse mam bardzo ograniczone.
    Karta ma służyć głównie do pracy z programami Power Director i do projektowania PCB ( DEX i Eagle ).
    Pozdrawiam
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    PiotrPitucha napisał:
    Pytanie pierwsze: czy możliwa jest jednoczesna praca GT440 i wbudowanej w płytę grafiki z wyjściem HDMI ?

Nie widzę takiej opcji w bios. Na płytach intela 2-gen i wyższych spotkałem.
    PiotrPitucha napisał:
    Pytanie drugie: jaka grafika wchodziłaby w grę do zamiany GT440, która posiada 2xHDMI lub 2xDVI i pobiera moc porównywalną z GT440.

Dwa cyfrowe wyjścia + analogowe VGA były już obecne w GT6xx, GTX6xx.
  • PCBway
  • Poziom 33  
    Witam
    Dzięki za wskazówkę, trafiłem nawet na karty produkcji Asusa które mają mniejszy pobór mocy niż inne karty tego typu. Na rynku wtórnym jest ich trochę, więc bez zrujnowania :) będę mógł taką nabyć.
    Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Witam
    Trochę wybierałem, przebierałem i trafiłem na kartę GTX650 którą wytrzyma mój zasilacz. Pytanie czy przy projektowaniu np. w Eagle karta rozciągnie mi pole pracy na dwa monitory ( mam dwa identyczne monitory z wtykami DVI-D ).
    Pytanie drugie, mam na oku karty dwu producentów, jedna z 2GB druga z 1GB, jaki jest wpływ tej pamięci na prędkość przetwarzania filmów? ( Power Director ).
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    W trybie okienkowym praktycznie każdą aplikację powinno się dać rozciągnąć na wiele ekranów(rozszerzony pulpit). Jak masz możliwość wyboru, to bierz z większą ilością pamięci.