Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yoga Tab 3 Pro - Baterie coś nie tak

02 Gru 2019 09:47 66 3
  • Poziom 9  
    Witam
    Zakupiłem używany YOGA Tab 3 Pro YT3-X90L i coś mi się wydaje że bateria krótko trzyma jak na YOGE (kiedyś miałem inny model YOGI i bateria trzymała bardzo długo).
    W YOGA Tab 3 Pro są 2 baterie jedna 6200 mAh druga 4000mAh.
    Niestety u mnie każda zainstalowana apka pokazuje pojemność baterii 4300 mAh.
    Coś to mało mi się wydaje ? a może jedna bateria się rozłączyła albo padła całkiem?
    Co myślicie o takiej sytuacji ?
  • Poziom 38  
    Pojemność łączna akumulatorów 10200 mAh
    Czyli jeden z akumulatorów padł.
    6200 mA l15c2k32
    Yoga Tab 3 Pro - Baterie coś nie tak
    Często bywa tak że bateria jeśli rozładuje się poniżej określonej wartości elektronika zabezpieczająca nie wzbudzi ładowania po podłączeniu do ładowania jeśli ogniwa nie osiągną odpowiedniego napięcia wtedy wystarczy rozebrać ostrożnie baterię zmierzyć napięcie z ominięciem elektroniki zabezpieczającej i jeśli napięcie jest bardzo niskie poniżej 3V wtedy można podładować do 3,5-3.7V i po tym zabiegu spróbować podłączyć baterię na nowo i sprawdzić ładowanie. inny problem jest wtedy gdy sama elektronika odłączyła zasilanie bo np limit cykli osiągnął poziom w którym producent określa że już pora wymienić baterie na nowe.
  • Poziom 9  
    Czyli jeden z akumulatorów padł.
    6200 mA l15c2k32

Tylko który padł ? kupił bym nowy jakbym wiedział który. Skoro pokazuj mi aplikacja pojemność baterii 4300 to myślę ze ten większy to jest bo mniejszy ma jako nowy 4000 pojemności. Jak myślisz?
  • Poziom 38  
    Tak ten większy ze zdjęcia.