Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch Maxx 5 WLX2048KPL uszkodzony uchwyt drzwi pralki * jak otworzyć?

02 Gru 2019 09:56 171 6
  • Poziom 3  
    Podczas zamykania pralki Bosch Maxx 5 coś pękło lub ukruszyło się w uchwycie drzwi. Drzwi zostały zamknięte i nie udaje się ich otworzyć. Uchwyt po pociągnięciu za niego nie wraca do pierwotnej pozycji. Nie przynoszą efektu próby "wpłynięcia" na metalowy rygiel przy użyciu płaskiego śrubokręta w szczelinie po odchyleniu uchwytu, ani od frontu pralki - zgodnie z tymi podpowiedziami - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2768382.html#13362224
    Czy istnieje jakiś inny sposób do ogarnięcia przez laika?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Trzeba ściągnąć pokrywę pralki, wykręcając z tyłu 2 wkręty. Po ściągnięciu pokrywy świecimy latarką i szukamy zaczepu drzwi w blokadzie. Należy go naciskać z lewej lub prawej strony aż drzwi odskoczą.
  • Poziom 3  
    Dziękuję za wskazówki. Niestety naciskanie zaczepu nic nie daje. Drzwi, jak zaklęte, pozostają nieruchome.
  • Poziom 27  
    Nie naciskamy z góry w dół tylko w poziomie.
  • Poziom 3  
    Tak, w poziomie i zarówno po lewej, jak i po prawej stronie bez efektu. Spróbuję jutro jeszcze raz, ale zaopatrzyłam się już w telefon do specjalisty...
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Jooaanna napisał:
    Spróbuję jutro jeszcze raz,

W Maxxie to nie taka łatwa sztuka, prościej przy tej pralce przełożyć od zewnątrz przez drzwi jakiś drut, przewód, linkę czy coś w tym stylu tak by znalazło się to między zaczepem a szkłem i pociągnąć z wyczuciem do zewnątrz.

Tak czy siak uchwyt drzwi do wymiany. PRzy awaryjnym otwieraniu trzeba uważać, by dodatkowych szkód nie narobić, bo póki co do wymiany sam uchwyt który nie kosztuje fortuny.
  • Poziom 3  
    Kończąc temat:
    Skończyło się na wymianie samego uchwytu, ale przez Specjalistę. Pralka została otwarta "na siłę", tak jak na "instrukcji", którą podlinkowałam wyżej. Zamknięcie nie pracuje tak dobrze, jak poprzednio, ale pralka pierze. Pozostaje mi trzymać kciuki, aby uchwyt wytrzymał, jak najdłużej.
    Według Specjalisty w mojej pralce nie ma możliwości awaryjnego otwarcia (z góry) przez nacisk na zamek, bo ma on obudowę, stąd moje próby nie przynosiły efektów.