Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Termoregulator (producent i typ nie znany )

02 Gru 2019 13:39 60 4
  • Poziom 22  
    Witam.
    Poszukuję schematu do termoregulatora jak na zdjęciu.
    Jaki ma być element zaznaczony strzałką. Wstawiłem diodę Zenera 18 V i nie działa. Termoregulator (producent i typ nie znany ) Termoregulator (producent i typ nie znany )
    Brak jakiejkolwiek naklejki.
    Pozdrawiam.
  • Moderator
    A wcześniej działał? Bo tranzystor BD 135 wlutowany jest w taki sposób, którego jeszcze nie widziałem. A parę lat już żyję.
    Napisz co sprawdzałeś w tym układzie oraz podaj symbol układu scalonego (czy to wzmacniacz operacyjny?) albo pokaż jego oznaczenie na fotce.
  • Poziom 22  
    Urządzenie dostałem do naprawy od Kolegi; wcześniej było sprawne i nie było naprawiane. Ukł.sc. ULY7741.
    Może błąd tkwi w sposobie podłączenia zasilania ?
  • Poziom 22  
    Termoregulator (producent i typ nie znany ) Witam.
    Po przeanalizowaniu układu wynikło ,że oznaczenia (zasilania i wyj.- sterowania) napisane na laminacie powinny być odwrotne.
    Przy błędnym podłączeniu zasilania uszkodzona została dioda "gasikowa" na wyj.
    ( założyłem impulsową).
    W celu zabezpieczenia przed pomyłkowym podłączeniem zasilania + i - wstawiłem
    w szereg diodę Szottkiego po uprzednim rozcięciu i z krosowaniu ścieżek.
    Załączam nowe zdjęcie z poprawnym podłączeniem zasilania i wyj.
    Temat zamykam.
  • Poziom 22  
    Termoregulator (producent i typ nie znany ) Witam.
    Po przeanalizowaniu układu wynikło ,że oznaczenia (zasilania i wyj.- sterowania) napisane na laminacie powinny być odwrotne.
    Przy błędnym podłączeniu zasilania uszkodzona została dioda "gasikowa" na wyj.
    ( założyłem impulsową).
    W celu zabezpieczenia przed pomyłkowym podłączeniem zasilania + i - wstawiłem
    w szereg diodę Szottkiego po uprzednim rozcięciu i z krosowaniu ścieżek.
    Załączam nowe zdjęcie z poprawnym podłączeniem zasilania i wyj.
    Temat zamykam.

Dodano po 1 [minuty]:

Rozwiązanie j.w.