Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] DBT-3313UD - Denon - WY na TV i AV brak obrazu lub dżwięku.

02 Gru 2019 14:01 114 7
  • Poziom 3  
    Witam, posiadam odtwarzacz blu ray DBT-3313UD - Denon. Na pokładzie ma dwa wyjscia HDMI; MONITOR, AMP. Ustawienia DUAL. Po podłączeniu TV 4K następujący objaw; albo jest obraz na TV ale brak dzwięku na Amplitunerze albo odwrotnie jak wyłącze TV to pojawia sie dzwiek na amplitunerze. HDMI podłaczone wg schematu, DENON WY MONITOR - WE TV, DENON WY AMP - WE AMP. Posiadam takze odtwarzacz strumieniowy ZIDOO schemat połaczeń taki sam i wszystko działa ok. Nadmieniam, iż płytki są oryginalne a przewody są SPEED HDMI. Podłączając do TV FULL HD wszystko działało bez zarzutu. Dopiero po podłaczeniu do TV 4K pojawił się ww. wspomniany problem ale tylko w relacji odw. blu ray DENON z TV.
    Pozdrawiam i proszę o podpowiedzi.
    Leszek
  • Poziom 42  
    W telewizorze (model?), jak i pozostałych urządzeniach powyłączać HDMI-CEC.
    Sprawdzić, jaki to przyniesie skutek.
    Po zmianie ustawień HDMI-CEC należy dane urządzenie odłączyć fizycznie od sieci zasilającej na parę minut i po tym sprawdzić efekt zmian.
    Prosze podać modele/producenta posiadanych urządzeń.
  • Poziom 42  
    Hmm, muszę przejrzeć te instrukcje, to trochę zajmie.
    Kolega jest pewien, że powyłączał HDMI-CEC we wszystkich urządzeniach? I odłączył od sieci na parę minut?
    Bo objawy wyraźnie wskazują na jakąś komunikację po HDMI. NA wyświetlaczu BR nie świeci się wskaźnik "Denon Link HD"?
    Proszę to jeszcze raz sprawdzić.

Dodano po 4 [godziny] 35 [minuty]:

Mając podłączone jak to kolega opisał powyżej, proszę sprawdzić jaki efekt przyniesie przyciskanie "Pure" na pilocie BR Denona.
  • Poziom 3  
    Tak zastosowałem się starannie do ww. zaleceń. Nie rozwiązało to problemu. Dokonałem jeszcze podłączenia następującego; DENON WY MONITOR - ONKYO WE, ONKYO WY - TV LG WE, jest i video i audio, lecz niestety ONKYO nie przepuszcza sygnału 3D. Wobec tego jest to połowiczne rozwiązanie problemu. Pomyślałem jeszcze o spliterze HDMI i połaczyć go następująco; DENON WY MONITOR - SPLITER HDMI WE, SPLITER HDMI WY - TV LG WE, SPLITER HDMI WY - ONKYO WE. Tym sposobem wyeliminował bym WY DENONA AMP i pominął bym funkcje DUAL. Oczywiście najpierw sprawdzę opcję PURE w DENONIE. Pozdrawiam.
  • Poziom 42  
    lwieczorek napisał:
    Oczywiście najpierw sprawdzę opcję PURE w DENONIE.

Sprawdzenie funkcji "Pure" w BR Denonie ma tylko sens wtedy, kiedy oba wyjścia HDMI w BR są użyte - Monitor do TV, Audio do wejścia HDMI w Onkyo.

To tak na wszelki wypadek. I proszę pamiętać, że każde przyciśnięcie "Pure" powoduje zmianę ustawień - na zasadzie pętli. Bodajże jest tam 5 możliwości.
  • Poziom 3  
    Ok, dziękuję, zaraz po godz. 16 bede to sprawdzał i napiszę jaki to dało efekt.

Dodano po 3 [godziny] 31 [minuty]:

Eureka, udało się. Funkcja Pure nie pomogła, natomiast naprowadziła mnie na opcje na pilocie Video Resolution - miałem ustawione 720P. Zmieniłem na 1080P24 i zaraz zalapalo. Bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 3  
    Znalazłem na pilocie funkcję VIDEO RESOLUTION, która nie występuje w ustawieniach OSD. Zmiana tego parametru z 720P na 1080P24 rozwiązała problem. Uwagi; dziękuję za pomoc kolego POLON, sugestia do użycia funkcji PURE na pilocie naprowadziła mnie na funkcję VIDEO RESOLUTION. Rozmowy z serwisami DENON oraz ONKYO nic kompletnie nie dały. Serwis DENON bardzo nieprzyjazny i zero pomocy, poprosili o wysłanie e-maila z opisem problemu, do dzisiaj brak odpowiedzi, nie polecam. Serwis ONKYO przyjazne podejscie lecz brak jakichkolwiek sensownych podpowiedzi, konstatacja, iż ONKYO jest najsłabszym ogniwem konfiguracji i propozycja wymiany na nowszy model, w sumie także nie polecam. Artykuł poruszający problem TV 4K - wydumane na wyrost problemy, już chciałem kupować opisane urządzonka typu skalery itp. - https://satkurier.pl/news/170304/planujesz-za...elewizora-4k-uwaga-na-techniczne-pulapki.html. Okazało się, iż zwykłe przewody HDMI HIGH SPEED, których używam, dają radę bez problemu również w konfiguracji z gniazdami HDMI o specyfikacji 2.0, które posiadam w ZIDOO oraz w TV LG 4K. Sprawdzę jeszcze, czy obraz ulegnie polepszeniu jakości, wówczas gdy kupię przewód HDMI klasy PREMIUM.
    Pozdrawiam wszystkich czytających.