Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Błąd autoryzacji do udostępnionego folderu lokalnym kontem innym niż wbudowanym

bednarus3 02 Dec 2019 14:13 132 2
    bednarus3
    Level 9  
    Skonfigurowałem skan do SMB na urządzeniu Konica - Minolta C224e. Skanowane dokumenty zapisywane są w udostępnionym katalogu w na indywidualnym komputerze. Komputer pracuje w domenie. Do tej pory działało to w ten sposób, że na wszystkich komputerach było włączone wbudowane konto "Administrator" z ustawionym hasłem. W ustawieniach urządzenia zostało zapisane ów konto z hasłem i ścieżka do udostępnionego folderu docelowego. Wszystko działało do czasu kiedy w firmie, ze względów bezpieczeństwa, zarządzono wyłączenie wszystkich wbudowanych kont. W to miejsce zostało utworzone inne konto z takim samym hasłem co poprzednie konto "Administrator" i dodane do grupy "Administratorzy". Po zmianie nazwy w ustawieniach drukarki, nadaniu pełnych uprawnień do folderu oraz udostępnieniu go w sieci nowo stworzonemu użytkownikowi, skanowane dokumenty przestały się zapisywać na wszystkich komputerach, niezależnie od systemu: od Windows 7 Pro do Windows 10 Pro. Przypuszczam, że ma to związek z pracą komputerów w domenie. Gdy drukarka próbuje uzyskać dostęp do udostępnionego katalogu, to ten komputer sprawdza nazwę użytkownika i hasło na kontrolerze domeny, a nie lokalnie. Natomiast konto "Administrator" jest rozpoznawane jako wbudowane i komputer weryfikuje hasło w zasobach lokalnych. Tak samo jak ma to miejsce podczas logowania: wystarczy wpisać nazwę użytkownika "Administrator", a "Zaloguj do: Nazwa_domeny" zmieni się na "Zaloguj do: Nazwa_komputera". Próbowałem w drukarce wpisywać ".\nazwa_użytkownika" albo "nazwa_komputera\nazwa_użytkownika". Włączyłem w Edytorze lokalnych zasad grupy" (gpedit.msc) opcję: "Wyliczaj użytkowników lokalnych na komputerach przyłączonych do domeny". Wszystko bez sukcesu. Nie mam dostępu do kontrolera domeny. Działa bez problemu skanowanie z wykorzystaniem konta domenowego, którym każdy użytkownik się loguje do komputera. Niestety domena wymusza zmianę hasła po upływie stosunkowo krótkiego czasu. Wymaga to zmiany haseł w drukarce. Niewygodne rozwiązanie. Czy da się problem obejść w wygodny sposób?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    sosarek

Level 43  
    bednarus3 wrote:
    Wszystko działało do czasu kiedy w firmie, ze względów bezpieczeństwa, zarządzono wyłączenie wszystkich wbudowanych kont. W to miejsce zostało utworzone inne konto z takim samym hasłem co poprzednie konto "Administrator" i dodane do grupy "Administratorzy".

Ktoś zarządził, ktoś wykonałem więc niech skończy pracę do końca.
    bednarus3
    Level 9  
    W jednym komputerze zmieniłem nazwę wbudowanego konta "Administrator" na "Admin". Po wprowadzeniu zmienionej nazwy użytkownika w drukarce skany przestały się zapisywać. Ewidentnie nazwa "Administrator" jest rozpoznawana jako wbudowana w system i komputer autoryzuje dostęp za pomocą zasobów lokalnych. Jak wymusić takie zachowanie komputera dla innego konta lokalnego? Każda inna nazwa użytkownika jest wyszukiwana tylko w domenie, a "Administrator" również lokalnie.