Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd autoryzacji do udostępnionego folderu lokalnym kontem innym niż wbudowanym

02 Gru 2019 14:13 45 2
  • Poziom 9  
    Skonfigurowałem skan do SMB na urządzeniu Konica - Minolta C224e. Skanowane dokumenty zapisywane są w udostępnionym katalogu w na indywidualnym komputerze. Komputer pracuje w domenie. Do tej pory działało to w ten sposób, że na wszystkich komputerach było włączone wbudowane konto "Administrator" z ustawionym hasłem. W ustawieniach urządzenia zostało zapisane ów konto z hasłem i ścieżka do udostępnionego folderu docelowego. Wszystko działało do czasu kiedy w firmie, ze względów bezpieczeństwa, zarządzono wyłączenie wszystkich wbudowanych kont. W to miejsce zostało utworzone inne konto z takim samym hasłem co poprzednie konto "Administrator" i dodane do grupy "Administratorzy". Po zmianie nazwy w ustawieniach drukarki, nadaniu pełnych uprawnień do folderu oraz udostępnieniu go w sieci nowo stworzonemu użytkownikowi, skanowane dokumenty przestały się zapisywać na wszystkich komputerach, niezależnie od systemu: od Windows 7 Pro do Windows 10 Pro. Przypuszczam, że ma to związek z pracą komputerów w domenie. Gdy drukarka próbuje uzyskać dostęp do udostępnionego katalogu, to ten komputer sprawdza nazwę użytkownika i hasło na kontrolerze domeny, a nie lokalnie. Natomiast konto "Administrator" jest rozpoznawane jako wbudowane i komputer weryfikuje hasło w zasobach lokalnych. Tak samo jak ma to miejsce podczas logowania: wystarczy wpisać nazwę użytkownika "Administrator", a "Zaloguj do: Nazwa_domeny" zmieni się na "Zaloguj do: Nazwa_komputera". Próbowałem w drukarce wpisywać ".\nazwa_użytkownika" albo "nazwa_komputera\nazwa_użytkownika". Włączyłem w Edytorze lokalnych zasad grupy" (gpedit.msc) opcję: "Wyliczaj użytkowników lokalnych na komputerach przyłączonych do domeny". Wszystko bez sukcesu. Nie mam dostępu do kontrolera domeny. Działa bez problemu skanowanie z wykorzystaniem konta domenowego, którym każdy użytkownik się loguje do komputera. Niestety domena wymusza zmianę hasła po upływie stosunkowo krótkiego czasu. Wymaga to zmiany haseł w drukarce. Niewygodne rozwiązanie. Czy da się problem obejść w wygodny sposób?

• Poziom 43  
    bednarus3 napisał:
    Wszystko działało do czasu kiedy w firmie, ze względów bezpieczeństwa, zarządzono wyłączenie wszystkich wbudowanych kont. W to miejsce zostało utworzone inne konto z takim samym hasłem co poprzednie konto "Administrator" i dodane do grupy "Administratorzy".

Ktoś zarządził, ktoś wykonałem więc niech skończy pracę do końca.
  • Poziom 9  
    W jednym komputerze zmieniłem nazwę wbudowanego konta "Administrator" na "Admin". Po wprowadzeniu zmienionej nazwy użytkownika w drukarce skany przestały się zapisywać. Ewidentnie nazwa "Administrator" jest rozpoznawana jako wbudowana w system i komputer autoryzuje dostęp za pomocą zasobów lokalnych. Jak wymusić takie zachowanie komputera dla innego konta lokalnego? Każda inna nazwa użytkownika jest wyszukiwana tylko w domenie, a "Administrator" również lokalnie.