Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thunderbird brak folderu spam, jak właczyć?

02 Gru 2019 14:42 192 30
  • Użytkownik obserwowany
    Witam.

Mam klienta poczty i nie mam na koncie folderu spam. Jak go włączyć?
  • Spec od komputerów
    W TB folder nazywa sie "Niechciane" i nie trzeba go wlaczac. Powinien byc widoczny domyslnie po wlaczeniu filtrowania niechcianej poczty w ustawieniach konta.
  • Użytkownik obserwowany
    Tylko ja go nie mam. Usunąć konto i założyć jeszcze raz. Byc może został usunięty ten folder.
  • Poziom 31  
    A w menadżerze subskrypcji masz zaznaczony odpowiedni folder?
  • Użytkownik obserwowany
    co to jest menadżer subskrypcji?
  • Poziom 31  
    Prawy Przycisk Myszy na nazwie konta i tam jest Menadżer subskrypcji a potem zaznaczasz katalogi do pobierania z konta. Albo najeżdżasz na swoje konto i w prawym oknie widać "Funkcje zaawansowane" i tam jest "Subskrybuj foldery".
  • Użytkownik obserwowany
    Na kontach w których pp jest menadżer subskrypcji jest ok a na koncie na którym mam kłopot nie ma tego w pp. Thunderbird brak folderu spam, jak właczyć?
    ha i tu jest problem ale szukam i czuję, że jestem blisko.
  • Poziom 31  
    A jeżeli możesz to podaj jakie to konto. Widzę że jesteś albo piszesz nie z kraju.
  • Użytkownik obserwowany
    Tak ale konto polskie wp.pl Poczta na wp. Szukałem na stronie ale nie znalazłem zrobiłem kopie maili choć po usunięciu konta i zainstalowaniu ponownie powinien wszystkie ściągnąć ale na wszelki wypadek i zaraz zobaczę.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Nie wiem jak to masz bo u mnie jest tak:
    Pierwszy sposób
    Drugi sposób
    Ja też mam konto na wp.pl i mam subskrypcje folderów.
    A jeszcze jedno. Wejdź na konto poprzez stronę www i ta sprawdź jakie masz katalogi.
  • Użytkownik obserwowany
    Mam kilka kont i na jednych jest subskrypcja na innych nie ma.
    Przez stronę mam spam. Tam właśnie znajduje wiadomości i na telefonie też mam.
    Sprawa się rozwiązała. usunąłem konto i dodałem jeszcze raz. Ściągnął wszystkie wiadomości nie musiałem podmieniać profilu. Mam katalog niechciane ale menadżera subskrypcji dalej nie ma w pp. Zobaczymy jak cos przyjdzie jak dostane na skrzynkę i na www będzie i na kliencie tez to będzie ok.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Jak widzisz też mam kilka kont i na wszystkich jest. Czy próbowałeś te sposoby co pokazałem?
  • Użytkownik obserwowany
    Na razie katalog jest ale menadżera nie mam. jutro zobaczę czy wylądują tam wiadomości.

na tym jest

nie ma

• Pomocny post
    Poziom 31  
    No trochę dziwne to jest ale jak masz już katalog to mam nadzieję że to ci wystarczy.
  • Użytkownik obserwowany
    Mam taką nadzieję, że będą się tam pojawiały maile jak w folderze na www. Zobaczymy jutro bo zazwyczaj rano dostaję reklamy i inne jako spam.

Dodano po 34 [sekundy]:

Puki co dzięki za pomoc i czas poświęcony.
  • Poziom 31  
    A jeżeli nie wejdą od razu do katalogu "Spam" to sam zaznaczaj że to spam i potem TB uczy się tego i następne sam już wysyła do "Spamu" (tak wspominam o tym bo może nie wiesz o tej funkcji).
  • Użytkownik obserwowany
    Nie muszą wchodzić akurat do spamu. Mogą do odebranych ale żebym je przeczytał z klienta bo nie używam www. Zdarza się, że coś ważnego trafia do spamu i ja tego nie czytam na czas bo tkwi na www. Nauczyłem się zaglądać czasem ale nie jest to nawyk zresztą mam za dużo kąt żeby sprawdzać wszystko przez www.
  • Poziom 31  
    Ale mnie chodzi o to że jak wiadomość jest w katalogu "Odebrane" a ty uważasz że to "spam" to wtedy zaznaczasz że ten nadawca dla ciebie jest spamem. Ja też zaglądam do katalogu "Spam" w szczególności jak czekam na jakąś pocztę a ona nie przychodzi. Nieraz nadawca informuje aby sprawdzać katalog "Spam" bo wie że programy nie zawsze dobrze oznaczają daną wiadomość i uznają ją za "spam". Już kilka razy tak mi się zdarzyło że wiadomość na którą czekałem była w katalogu "Spam".
  • Użytkownik obserwowany
    No właśnie miałem tak dzisiaj. Ktoś twierdził, że wysłał mi pieniądze na PayPal a ja nie dostałem potwierdzenia mimo że ma oprócz emailli ustawione powiadomienia na telefonie. A tu nic. Dopiero kiedy zajrzałem na www to zobaczyłem maila w spamie. Na tb go nie było również w odebranych.
  • Poziom 31  
    bumble napisał:
    Na tb go nie było również w odebranych.

Bo jeżeli TB uznało że to spam (dodaje dopisek przed tematem) to automatycznie ładuje do katalogu "Spam", dlatego należy to sprawdzać a nie bezmyślnie opróżniać "Spam".
  • Użytkownik obserwowany
    Nie opróżniam bezmyślnie. Tb nie miało do tego nic bo nie ściągnęło nawet z serwera bo nie miało gdzie bo nie było folderu na tb. Wiadomości były na www na tb nie o to się rozchodzi. Uruchamiam kompa i sprawdzam z automatu pocztę na wszystkich kontach. A nie żmudne logowanie się do www i wylogowywanie.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Też mam TB i tak jak Ty.
    Jedyne co zauważyłem to przy kontach typu POP3 - tego nie ma.
    Przy kontach typu IMAP jest zakładka Spam i Subskrypcja.
    Mi to nie jest potrzebne.
    Zobacz czy się pojawi jak zmienisz konto na IMAP - jeżeli masz POP3.
  • Poziom 31  
    Ja ma ustawienie na IMAP bo chcę aby poczta została na serwerze. Przy POP3 chyba ściąga wiadomości na komputer i nie ma potem na serwerze.
  • Użytkownik obserwowany
    Tak jest jak jest pop nie mam subskrybcji gdzie to zmienić?

Dodano po 2 [minuty]:

Niestety na www w spamie mam wiadomości a na tb nie ma w niechciane.
  • Poziom 31  
    bumble napisał:
    Bo to dwa różne katalogi. Nie wiem czy nie lepiej przejść na protokół IMAP i chyba to będzie dla ciebie rozwiązaniem najlepszym. Spróbuj a zobaczymy, bo wybacz ale ja nie będę mieszał sobie w swoich ustawieniach.
  • Użytkownik obserwowany
    https://support.mozilla.org/pl/kb/zmiana-konta-pop-na-imap#w_utwahrz-obsaauglo-konta-imap
    znalazłem to może to rozwiązanie ale dziś juz idę spać a raczej testować nową rtx 2080.

Dodano po 1 [minuty]:

ta_tar napisał:
    bumble napisał:
    Bo to dwa różne katalogi. Nie wiem czy nie lepiej przejść na protokół IMAP i chyba to będzie dla ciebie rozwiązaniem najlepszym. Spróbuj a zobaczymy, bo wybacz ale ja nie będę mieszał sobie w swoich ustawieniach.

Spokojnie zmienię na imap żeby tylko nie przewalić wiadomości. Zrobię backupa thunderbirda i kopie profilu z wiadomościami najpierw.
  • Poziom 31  
    I zapewne jak zrobisz zgodnie z tym opisem to nie stracisz wiadomości które już masz na kompie i przeniesiesz je na nowe konto z protokołem IMAP.
  • Poziom 31  
    Ja korzystałem ale z tego ostatniego sposobu czyli kopi ręcznej katalogu "profiles" zapisanego na dysku. Jak przeinstalowywałem system to zrobiłem kopie tego katalogu na pendriwie a potem po zainstalowaniu TB na nowym systemie podmieniłem katalogi i wszystko znów miałem na TB.
    Uwaga Katalog "AppData" jest katalogiem ukrytym.
  • Użytkownik obserwowany
    Wiem, że appdata jest ukryty. Ręcznie chyba skopuje wszystko a ja chcę założyć jakby nowe konto tzn to samo tylko z imap.