Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerobienie oprawy świetlówkowej pod źródła led.

02 Gru 2019 15:16 165 5
  • Poziom 14  
    Dzień dobry,
    Mam problem z kilkudziesięcioma oprawami świetlówkowymi, do których zostały zastosowane źródła led. Źródła led można wymienić bez problemu, niestety są one bardzo nietrwałe z powodu elektroniki, przewidzianej pod źródła świetlówkowe.
    Co zrobić aby oprawa dobrze współpracowała ze źródłami led ?
    Załączam zdjęcia tabliczki oprawy oraz przetwornika, który jest tu zapewne największym problemem.

PS. Dziękuję za rady, żeby kupić nowe oprawy pod ledy, wiem że tak można :)

Przerobienie oprawy świetlówkowej pod źródła led. Przerobienie oprawy świetlówkowej pod źródła led.
  • Poziom 14  
    Myślałem o tym właśnie. Sprawdzę i dam znać.
  • Moderator - Elektryka
    Podobny temat - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3599214.html
    Tylko aby całkowicie wybebeszyć oprawę, trzeba mieć "świetlówki LED" jednostronne, czyli takie, którym na jedną stronę (oznaczoną) podaje się bezpośrednio 230V, a para pinów po drugiej stronie pełni tylko funkcję montażową.
  • Poziom 8  
    A co w przypadku kiedy mamy oprawę pod LEDY > Link Została mi jedna sztuka, a nie mam już ledówek, da się do tego podłączyć zwykłe świetlówki?
  • Poziom 22  
    rafael99 napisał:
    A co w przypadku kiedy mamy oprawę pod LEDY > Link Została mi jedna sztuka, a nie mam już ledówek, da się do tego podłączyć zwykłe świetlówki?

Bezpośrednio nie.
    Musisz zainstalować układ zapłonowy w postaci dławika i startera lub statecznika elektronicznego.