Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BROTHER HL-6180DW - w menu brak WIFI

mkserwis 11 02 Dec 2019 15:35 915 7
    mkserwis 11
    Level 12  
    Witam czy ktoś się spotkał z tematem braku WIFI w drukarce BROTHER HL-6180DW albo w innym podobnym urządzeniu
    Gdzie może być problem zmiana country code nie bardzo pomaga jest ustawiony 4204
    pozdrawiam
    Marcin
    monter-07
    Level 10  
    Cześć
    Tutaj link do instrukcji konfiguracji Wi-Fi Direct: https://download.brother.com/welcome/doc002942/cv_hl5470dw_pol_wfd.pdf oraz instrukcji obsługi: https://download.brother.com/welcome/doc002937/cv_hl5470dw_pol_usr.pdf
    Jeśli nie pomoże to w menu drukarki znajdź Menu resetu, tam wykonaj reset sieci a jeśli nic nie da to reset urządzenia i wykonaj od początku prawidłową konfigurację początkową.

Dodano po 1 [minuty]:

Sprawdziłbym też tak dla pewności czy na pewno to jest wersja DW drukarki.
    mkserwis 11
    Level 12  
    Witaj
    W menu sieci nie ma dostepnej opcji WIFI direct ani WLAN.

Skoro na drukarce pisze Brother HL-6180DW WIFI, skoro komputer rozpoznaje drukarkę jako HL-6180DW, skoro wydruk ustawień drukarki wskazuje na HL-6180DW.
    To raczej jest to HL-6180DW

pozdrawiam
    Marcin
    madchicken
    Level 2  
    Witam, mam taki sam problem w menu drukarki brak WiFi Direct, czy udało się rozwiązać wam temat?
    mkserwis 11
    Level 12  
    Witaj sprawdzi na pewno czy masz moduł WiFi w drukarce gdyż ja nie miałem w żadnej z kilku szt.
    I żadne odblokowanie oprogramowania nie pomogło wyrzucona kasa.
    Obejście siecią LAN
    MaRciNoOs
    Level 26  
    Patrolowałem ten temat, przyglądając się z boku. W żadnym z przypadków 6180DW dostępnych na rynku z brakiem sieci WiFi w opcjah drukarki, nikt nie potwierdził czy w/w urzadzenia w ogóle fizycznie mają zamontowane karty WiFi. Może od tego zacznijcie..
    madchicken
    Level 2  
    Ja mam trzy takie drukarki i w dwóch nowo zakupionych nie można ustawić WiFi, więc najprawdopodobniej będę je reklamował.