Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Instalacja 10kW na inwerterze Fronius Symo 8.2-3-M to 10kW czy 8,2kW?

tomaszbo 11 Dec 2019 12:12 17670 166
    ACCel
    Level 21  
    Ja nie do końca rozumiem dlaczego drwicie z człowieka, który został po prostu oszukany. Czy to coś złego, że próbuje pilnować swojego interesu i własnych pieniędzy?

Jednocześnie jesteśmy na forum technicznym, gdzie każdy potrafi się przyczepić o wielkość literki w jednostkach.
    Więc jak macie napisane "Instalacja 10kW" to może sobie to przeanalizujcie w ten sam sposób.

10kW - wartość mocy
    kW jednostka mocy
    Zgodnie z wikipedią "Jednostką mocy w układzie SI jest wat (W). Moc jest równa 1 wat, jeśli praca 1 dżula wykonywana jest w czasie 1 sekundy"

Zatem mam jednostkę mocy, zwyczajowo używanej w parametrze nazwanym "Moc znamionowa"
    Jaka jest moc znamionowa "Instalacji 10kW" odpowiedzcie sobie sami.

Czy jak zamawiacie przyłącze elektryczne 10kW od ZE to zastanawiacie się ile kWh z niego pobierzecie?

Moglibyście jeszcze analizować to w inny sposób, ale nie będę podpowiadał.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    theo33
    Level 27  
    ACCel wrote:
    Ja nie do końca rozumiem dlaczego drwicie z człowieka, który został po prostu oszukany. Czy to coś złego, że próbuje pilnować swojego interesu i własnych pieniędzy?

Jednocześnie jesteśmy na forum technicznym, gdzie każdy potrafi się przyczepić o wielkość literki w jednostkach.
    Więc jak macie napisane "Instalacja 10kW" to może sobie to przeanalizujcie w ten sam sposób.

10kW - wartość mocy
    kW jednostka mocy
    Zgodnie z wikipedią "Jednostką mocy w układzie SI jest wat (W). Moc jest równa 1 wat, jeśli praca 1 dżula wykonywana jest w czasie 1 sekundy"

Zatem mam jednostkę mocy, zwyczajowo używanej w parametrze nazwanym "Moc znamionowa"
    Jaka jest moc znamionowa "Instalacji 10kW" odpowiedzcie sobie sami.

Czy jak zamawiacie przyłącze elektryczne 10kW od ZE to zastanawiacie się ile kWh z niego pobierzecie?

Moglibyście jeszcze analizować to w inny sposób, ale nie będę podpowiadał.

Jaka jest moc znamionowa "Instalacji 10kW"
    i odnosząc się do obecnego wątku rozumiem że chodzi o instalację fotowoltaiczną a że to forum techniczne to jednostka kWp.
    I myślę że tu nie będzie żadnej wiarygodnej odpowiedzi jak również nie będzie to żaden dowód że ktoś tu został oszukany
    ACCel
    Level 21  
    theo33 wrote:
    Jaka jest moc znamionowa "Instalacji 10kW"
    i odnosząc się do obecnego wątku rozumiem że chodzi o instalację fotowoltaiczną a że to forum techniczne to jednostka kWp.
    I myślę że tu nie będzie żadnej wiarygodnej odpowiedzi

Nie ma takiej jednostki jak kWp jak już kontynuujemy bycie technicznie precyzyjnym, bo ten skrót rozwija się kW-peak, a po Polsku jest to "moc szczytowa".
    Moc paneli określa się jednostką W (Wat) i jest określana jako "moc minimalna w warunkach testowych standardowych" i powszechnie jest uważana za moc znamionową paneli. 1000W = 1kW.

Nie trzeba być geniuszem, że pod określeniem "instalacja" kryje się tutaj "instalacja fotowoltaiczna".

Zatem odpowiedź w tym kontekście w dalszym ciągu jest oczywista.
    theo33
    Level 27  
    Oczywiste, że Twoje pytanie nie było kierowane do geniuszy, i jak sam piszesz, odpowiedź na tak zadane pytanie musi być oczywista, zwłaszcza że w następnym zaś sugerujesz porównanie mocy tej "instalacji" do mocy zamówionego przyłącza energetycznego
    tomaszbo
    Level 12  
    Ok dzięki .

Moim zdaniem , moc instalacji powinien określać najsłabszy element. Jeśli inwerter ma większą moc od paneli to panele, jeśli inwerter jest słabszy od paneli to on .

Kable ,złącza pomijam wiadomo że ich długość , grubość oraz materiał z którego są wykonane, ma oczywiście znaczenie .
    marcinbbb
    Level 26  
    "Moim zdaniem" inwestor dał ciała i na wszelkie możliwe sposoby chce nam pokazać że to nie on się mylił tylko firma u której zamówił inwestycję, bez wcześniejszej weryfikacji.
    Ktoś założył PV nie wiedząc co zestaw zawiera? ktokolwiek... tak tomasz!!!

A dziś dowodzi że niby go oszukano za jego lenistwo.
    ACCel
    Level 21  
    Lenistwo? Prezentujecie typową polską postawę "dobrze mu tak, nie dopilnował", a w ten sposób każdy usługodawca może czuć się bezkarny. Widać to zwłaszcza na usługach budowlanych, gdzie na każdym kroku ktoś was próbuje oszukać, bo to przechodzi.

On nie miał obowiązku robić doktoratu z PV po to tylko żeby szczegółowo sprawdzić czy go nie oszukano. To tak jakby miał sprawdzać czy wkładki bezpiecznikowe DC są na odpowiedni prąd i mają charakterystykę gPV.
    Absurd.
    marcinbbb
    Level 26  
    Słuchaj jak wydajesz +/- 40000 PLN to przynajmniej wiesz na co wydajesz,chyba że masz za dużo pieniędzy i liczysz na to że ktoś za Ciebie to policzy. A później wychodzą chocki klocki, że oszukali
    marcinbbb
    Level 26  
    No tak moje posty sprzed 4 lat kiedy wieszali mi panele na dachu. Super temat rano wstajesz masz własny prąd - ale nie masz liczka 2 kierunkowego.
    Szkoda że inny inwestor nie wie za co zapłacił i idzie do sądu.
    tomaszbo
    Level 12  
    Inwestor zapłacił za 10kW otrzymał 8,2 . Dlaczego osoba która przyjmowała moje zamówienie nie powiedziała że trzeba założyć 12kW paneli i 10kw inwerter ? . Skąd miałem wiedzieć że oprócz paneli jest potrzebny jakiś inwerter ? Na umowie zostało napisane że będzie instalacja 10kW składająca się tylko z paneli 10kW . O inwerterze słowa w umowie nie było .
    Slawek K.
    Level 34  
    tomaszbo wrote:
    Inwestor zapłacił za 10kW otrzymał 8,2 . Dlaczego osoba która przyjmowała moje zamówienie nie powiedziała że trzeba założyć 12kW paneli i 10kw inwerter ? . Skąd miałem wiedzieć że oprócz paneli jest potrzebny jakiś inwerter ? Na umowie zostało napisane że będzie instalacja 10kW składająca się tylko z paneli 10kW . O inwerterze słowa w umowie nie było .

W takim razie inwerter dostałeś w prezencie, powinieneś być zadowolny.
    ACCel
    Level 21  
    tomaszbo wrote:

Twoje rozumowanie jest poprawne, jak każdego innego konsumenta. Nie musisz się na tym znać. Jak zamawiają kompletną instalację to oczywiste jest, że z inwerterem o takiej samej mocy.

Napisz jaka to firma, będzie ostrzeżenie dla pozostałych konsumentów.
    wideo5
    Level 13  
    marcinbbb wrote:
    Tak dokładnie Elnix przyjął do naprawy uszkodzonego GoodWe na wycenę kosztów naprawy która miała kosztować 100 PLN, po analizie firma Elnix chciała zachować uszkodzonego GoodWe i w rozliczeniu za 2000 PLN dać ich inwerter Elnix. Oferta została odrzucona, ale Elnix nadal nalegał na rozliczenie w ich inwerterze wraz z dopłatą.
    Finalnie Elnix zażądał 200 PLN za oględziny uszkodzonego GoodWe, a jeśli chcemy na to FV to dodatkowo musimy dopłacić VAT.
    A GoodWe wylądował w normalnym serwisie który uszkodzone urządzenie naprawił za 300 PLN wraz fakturą.

Jestem w stanie udostępnić rozmowę telefoniczną z serwisem Elnix jeśli ktoś miałby jakieś wątpliwości.

Widziałem twojego goodwe i grovatta jak byłem w elektronixie na Laskowej ze swoim froniusem primo, Pan Marek chwalił się że własnie naprawia te "badziewne chińczyki" i spróbuje naprawić mój. Na szczęście wsparcie techniczne z froniusa zgodziło się na wymiane mojego inwertera pomimo upływu gwarancji i w porę zabrałem z elektronixa inwerter. Masakra, oni jeszcze tkwią w PRL-u. Jeśli możesz daj namiar na firmę gdzie ci naprawili goodwe. Aha kopię się teraz z nimi bo kupiłem jesienią od nich jednofazowy inwerter 4,7 kw który się wykładał na każdym kroku. Wymienili od ręki ale okazało się ze na tańszy 3,6 kw. Teraz nie mogę od nich w żaden sposób wyegzekwować wymiany na taki jaki zakupiłem. Kazali sprzedać ten, a na następny rabat dostanę. Teraz otrzymałem sms że mają duże zamówienie i żeby się odzywać w przyszłym miesiącu. Takie traktowanie klienta w 21 wieku ? masakra.
    tomaszbo
    Level 12  
    Firma wymieniła inwerter na 10kW. Obyło się bez sądu. Temat zamykam.