Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenze i510 uszkodzony rezystor na głównej płycie

02 Gru 2019 18:46 279 6
  • Poziom 9  
    Witam,
    Kilka dni temu otrzymałem falownik który podobno wybuchł (tak twierdzi właściciel). Falownik się nie uruchamia. Faktycznie po otwarciu widać rozerwany rezystor. Pytanie czy ktoś może mi podpowiedzieć jaki to rezystor (pytam o moc i wartość oczywiście)? Poniżej zamieszczam fotografię. Rezystor zaznaczony na czerwono. Obok niego znajduje się jeszcze jeden element (jakby rezystor) jest również wygrzany.
    Lenze i510 uszkodzony rezystor na głównej płycie
  • Poziom 9  
    Niestety wypalona i popękana ceramika.
  • Poziom 31  
    I to jest wielki problem, żeby wziąć omomierz i pomierzyć oba końce rezystora i wyliczyć jego wartość?
    Czy wszystko musi być podane na talerzu?
  • Poziom 22  
    Śnieżynka"I to jest wielki problem, żeby wziąć omomierz i pomierzyć oba końce rezystora i wyliczyć jego wartość?
    Czy wszystko musi być podane na talerzu?"

I myślisz ze odczyt będzie ok?
    :)
  • Poziom 9  
    Sniezynka napisał:
    I to jest wielki problem, żeby wziąć omomierz i pomierzyć oba końce rezystora i wyliczyć jego wartość?

Człowieku nie potrzebuję twoich "dobrych rad" nie masz nic do powiedzenia w tym temacie, to się nie wypowiadaj. Właśnie przez takich pseudo fachowców nabijających sobie posty takimi bzdurnymi wypowiedziami sporadycznie czytam to forum. Bełkot chłopie, bełkot......
  • Poziom 9  
    Sniezynka napisał:

Człowieku nie potrzebuję twoich "dobrych rad" nie masz nic do powiedzenia w tym temacie, to się nie wypowiadaj. Właśnie przez takich pseudo fachowców nabijających sobie posty takimi bzdurnymi wypowiedziami sporadycznie czytam to forum. Bełkot chłopie, bełkot......

Dodano po 8 [godziny] 58 [minuty]:

Skontaktowałem się z kolegą pracującym w Lenze w Katowicach. Odpowiedź otrzymałem od ręki.
    Rezystor ceramiczny 100ohm 5W, mały rezystor 6,2kohm 2%.

Temat uważam za zakończony.