Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka SDS Bosch GBH 2-26 nie wierci a kuje

02 Gru 2019 18:53 90 5
  • Poziom 21  
    Witam mam wiertarkę (chyba) Bosch GBH 2-26 bo nie mam etykiety modelem, ale wizualnie i z tego co pamiętam to ten model. Problem dziś wystąpił , mianowicie wierciłem dziurę koronka 100mm w cegle, po założeniu na wiertarkę SDS kreci ale jak delikatnie dociskam to koronka się zatrzymuje i zamiast kręcić kuje, na samym wiertle idzie jak przecinak. Skończyło się ze wywierciłem dziurę zwykła wiertarka z udarem , i dziwi mnie ze wiertarka Vero dala rade a Bosch staje, czy to usterka? Czy sens jest naprawiać? Czego może to być wina ?
  • Moderator Samochody
    maciekchn napisał:
    czego może to być wina ?
    Tego, że coś się uszkodziło. Nie da się określić "na oko", czy to tylko wycięte zabieraki w lufie, zmielone trybiki, czy uszkodzony przełącznik.
  • Moderator Elektrotechnika
    maciekchn napisał:
    mianowicie wierciłem dziurę koronka 100mm w cegle, po założeniu na wiertarkę SDS kreci ale jak delikatnie dociskam to koronka się zatrzymuje

Przede wszystkim należy przeczytać instrukcję użytkowania ( dostępna na stronie Boscha) i zwrócić uwagę na zakres wiercenia koronkami - tu oprócz tego co napisał kol.robokop przyczyną może być sprzęgło.
  • Moderator Samochody
    maciekchn napisał:
    koronka się zatrzymuje

Nie doczytałem - ta wiertarka nie nadaje się do koronek i wiercenia nimi w czymkolwiek twardszym niż suporex czy ytong. W cegle się rozleci.
  • Poziom 21  
    Przełącznik jest ok, bo na wiertle idzie jak przecinak, wiercenie czy wiercenie z udarem czy samo kucie działa prawidłowo na wiertel, jak założę koronkę i nawet w ziemi chce wywiercić to przeskakuje obraca powoli a jak dociskam zatrzymuje się i tylko kuje.Czy jest sens grzebać czy kupić jakaś np makite
  • Moderator Elektrotechnika
    W poście#3 masz podpowiedź. Pamiętaj ta koronkaΦ100 nie do tej młotowiertarki przecież prosiłem abyś przeczytał instrukcję użytkowania a tam masz podany zakres wiercenia.