Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mccormick c105 max - Nie działa obrotomierz i licznik mtg

02 Gru 2019 22:18 144 6
  • Spec od samochodów
    Trafił do mnie do naprawy traktorek mccormick c 105max w którym nie działa obrotomierz licznik motogodzin i na prawej dzwigni - dolny przycisk . Mała moja wiedza na temat maszyn rolniczych ale może macie koledzy jakieś podpowiedzi czy sugestie . Chętnie posłucham . Sprzęt znajomego i chciałbym mu pomóc lecz nie bardzo wiem czego szukać i gdzie ( do tej pory sprawdzone bezpieczniki i wzrokowo przewody ) Pozdrawiam i podpowiedzcie co sprawdzić .
    Może posiadacie do tego jakiś schemat .
  • Poziom 34  
    Moja dobra rada - napisz na PW do kolegi wal-ker.
    Jest to osoba, która na prawdę zna się na takich sprzętach.
  • Poziom 33  
    Sprawdz najpierw alternator .Na konektorze T musi być napięcie zmienne.Miernik chiński pokazuje 7,5-12V .Jest to zlącze podłączone do jednego uzwojenia alternatora,jeszcze przed diodami prostującymi prąd.Z tamtąd obrotomierz bierze impulsy do zliczania.Jeżeli przy altku jest tam napięcie to sprawdz ciągłość przewodu(dzenia)do zespołu wskaznikow.
  • Spec od samochodów
    Czy kolega posiada jakiś schemacik ?? do jakiego pinu w liczniku idzie ten przewód z alternatora ? Bardzo dziękuję za podpowiedź i oczywiście sprawdzę .
  • Poziom 33  
    Nie pamiętam. Jestem w pracy.Wieczorem sprawdze. Ja bym poszedł tropem koloru kabelka... .
  • Poziom 33  
    C seria tego badziewia to pochodna Steyra . Potomkowie Hitlera sygnal obrotów biorą ze złącza W. (jeśli alternator z trzema konektorami)

Na wtyczce X9/5 pin 3. Pin 2 -tam impulsy napięcia z przycisku na desce zmieniają na wyświetlaczu
    motogodziny/obroty silnika/obroty wom/
  • Spec od samochodów
    Dziękuję kolego za podpowiedź po południu sprawdzę i dam znaka . Wtyczka x9/5 to zapewne wtyczka przy liczniku ???