Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekran reagujący na laser - pytanie o technologię

02 Gru 2019 23:26 135 7
  • Poziom 10  
    Hej, mam pytanie do ludzi będących na bieżąco z technologią. Czy istnieją ekrany reagujące na światło laserowe? Generalnie chodzi mi o coś w rodzaju LCD reagującego na światło.

Wyobrażam to sobie tak, że świecę laserem w ekran, a ekran może mi oddać współrzędne wiązki i oczywiście wyświetlić obraz... jak to ekran :-) Czy istnieją takie rozwiązania? Ewentualnie, czy ktoś nad tym pracuje?
  • Poziom 10  
    Nie, chodzi mi konkretnie o coś w stylu ekranu dotykowego jak np w telefonie, ale zamiast dotyku jest światło lasera, którego źródło może znajdować się kilka metrów od ekranu
  • Poziom 38  
    Ale po co? Łatwiej postawić kamerkę, software wykrywające na obrazie plamkę lasera i przeliczające współrzędne.
  • Poziom 34  
    Juhas0 napisał:
    Nie, chodzi mi konkretnie o coś w stylu ekranu dotykowego jak np w telefonie, ale zamiast dotyku jest światło lasera, którego źródło może znajdować się kilka metrów od ekranu

Chcesz sterować ze wskaźnika laserowego?
    Na ekranie to raczej kiepskie rozwiązanie, na rzutniku będzie lepiej.
  • Poziom 10  
    Może i lepiej, może i łatwiej. Niekoniecznie w moim rozwiązaniu. Dlatego cały czas pytanie pozostaje nieodpowiedziane :) Czy istnieje takie coś?
  • Poziom 10  
    OK, ale to dalej nie odpowiada na moje pytanie