Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola P165 - Brak możliwości zaprogramowania

03 Gru 2019 08:16 126 16
  • Poziom 12  
    Witam Koleżanki i Kolegów.

Mam problem z zaprogramowaniem Motoroli P165. Po próbie przeczytania radia wyrzuca komunikat "Unable to communikate with device. Please reset device and try again". Problem występuje niezależnie od wersji programu. Najwyższą mam R02.06. Uprzedzając ewentualne pytania- interfejs jest na 100% sprawny, gdyż czyta wszystkie radia, począwszy od dość leciwych na GP-M360 kończąc. Z przewodem również nie mam problemów, sprawdzony na różnych modelach CP.

Pozdrawiam. Tape
  • Poziom 19  
    CPS na pewno prawidłowy? Spróbuj wersję 2.02.
  • Poziom 12  
    Próbowałem 2.02, 2.03 i 2.06 z identycznym efektem.
  • Poziom 12  
    Port i przewód właściwe.
  • Poziom 19  
    Sprawdź "przejście" na płytkę z gniazda w radiu
  • Poziom 12  
    Właśnie tego zaczynam się obawiać, że to uszkodzenie mechaniczne uniemożliwia zaprogramowanie radia.
  • Poziom 19  
    tape napisał:
    Właśnie tego zaczynam się obawiać, że to uszkodzenie mechaniczne uniemożliwia zaprogramowanie radia.

Pseudo serwisy czasem przecinają ścieżkę, żeby ktoś inny nie programował
  • Poziom 12  
    Na płycie brak jakichkolwiek śladów ingerencji.
  • Poziom 19  
    Wepnij wtyk "jack" w radio i sprawdź przejście na płytce i na kablach wtyczki. Może blaszki w gniazdku nie mają styku.
  • Poziom 12  
    Moskit napisał:
    Wepnij wtyk "jack" w radio i sprawdź przejście na płytce i na kablach wtyczki. Może blaszki w gniazdku nie mają styku.

To też już sprawdziłem.
  • Poziom 19  
    Sprawdzałeś przez ten kabel który wpinasz z programatora?
    Który konkretnie programator masz?
    Zasilanie riba ?
    Jaki komputer ?
  • Poziom 12  
    Programuje programatorem wykonanym wg projektu SP9MK na MAX232. Spisuje się bardzo dobrze. Gniazdo testowałem razem z przewodem wykorzystywanym do programowania. Komputer to stary laptop z procesorem Centrino Duo. CPS pracuje na VirtualBoxie na XP. Nie mam nic starszego z czystym XP do przetestowania.
  • Poziom 19  
    tape napisał:
    Programuje programatorem wykonanym wg projektu SP9MK na MAX232. Spisuje się bardzo dobrze. Gniazdo testowałem razem z przewodem wykorzystywanym do programowania.

A zasilanie - bateria czy zasilacz ?

Jak masz możliwość, to pożycz od kogoś inny rib.

U mnie działa na win7, tylko ja mam inny programator.
  • Poziom 12  
    Moskit napisał:
    A zasilanie - bateria czy zasilacz ?

Jak masz możliwość, to pożycz od kogoś inny rib.

U mnie działa na win7, tylko ja mam inny programator.

Zasilam z portu USB komputera. Zmontowałem na szybko inny na module FTDI232, ale efekt z p165 żaden. Natomiast GM950, GM 360 i CP040 programuje.
  • Poziom 12  
    skalim1 napisał:
    Próbujesz na różnych P165?

Mam tylko jedną sztukę i nie mam z czym porównać. Już przy dwóch sztukach błędy można na 99% zrzucić na oprogramowanie lub sprzęt do programowania.