Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Felicia 1.3MPI - Oryginalny regulator napięcia - dwa przewody

03 Gru 2019 09:05 72 2
  • Poziom 31  
    Witam.
    Mam pytanie odnośnie oryginalnego nowego regulatora napięcia do skody 1998r.
    Chodzi mi o oryginalnego magnetona i zamiennika firmy vika.

W oryginalnym regulatorze są dwa przewody. Tak jak poniżej:
    Skoda Felicia 1.3MPI - Oryginalny regulator napięcia - dwa przewody Skoda Felicia 1.3MPI - Oryginalny regulator napięcia - dwa przewody

Jaką funkcję pełni ten drugi przewód od regulatora z tą okrągłą zapinką?
    Z tego co wiem montuje się go do zacisku tam gdzie był montowany biały (w magnetonie) lub żółty kondensator (vika).
    Skoda Felicia 1.3MPI - Oryginalny regulator napięcia - dwa przewody Skoda Felicia 1.3MPI - Oryginalny regulator napięcia - dwa przewody
    Jeśli zamontuje ten oryginalny regulator to już się nie stosuje tych kondensatorów?

Stosowałem taki regulator jak niżej firmy JEZPOL i tam jest tylko jedna wsuwka(w innych też):
    Skoda Felicia 1.3MPI - Oryginalny regulator napięcia - dwa przewody

Zauważyłem, że szczotki w tym regulatorze dość szybko się zużywają.
    Miałem ich kilka zupełnie nowych i w każdym to samo.

Jakie wymiary mają fabrycznie nowe, oryginalne szczotki?

Pozdrawiam.
    Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 38  
    Witam
    To że szczotki szybciej ulegają zużyciu , to zależy z jakiego materiału są wykonane,oraz stanu pierścieni ślizgowych wirnika.
    Kondensator widoczny na zdjęciu,jest kondensatorem przeciwzakłóceniowym często montowanym na alternatorach .Jeżeli wsuwka oczkowa nowego regulatora ma oczko(Φ6mm),to zapewne należy podłączyć ją do zacisku B+ alternatora,wsuwka konektorowa bez zmian jak w starym regulatorze.
  • Moderator Samochody
    Przewód z kabeloczkiem wychodzący z regulatora, to jego zacisk S (sense), pomiar napięcia na śrubie B+ alternatora, kondensator przeciwzakłóceniowy, również podłączony do tego zacisku ma za zadanie niwelować zakłócenia o częstotliwościach radiowych (harmoniczne). Bez niego słyszalne są zakłócenia w radiu na falach średnich (ktoś ich jeszcze słucha ? :D )