Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zetor 7211 - brak hamulców

03 Gru 2019 09:40 93 8
  • Poziom 15  
    Witam, wczoraj zakupiłem Zetora 7211. Problem jaki jest to brak hamulców, jak wcisnę pedał hamulca do dechy to wpada w podłogę i nie wraca. Co może być tego powodem? Płyn hamulcowy jest. Wolę wcześniej zapytać, żeby ktoś mnie nakierował na jakiś trop niż rozbierać pół traktora.
  • Poziom 39  
    Odpowietrzałeś pompę hamulcową?
  • Poziom 15  
    Nie idzie tego odpowietrzyć bo jak wcisnę pedał hamulca to wpada w podłogę i nie wraca. Muszę go ręką wyciągnąć do góry.
  • Poziom 15  
    Kolego na prawdę pomogłeś, forum od pomocy. Poszukaj kogoś, jak jesteś taki mądry to napisz jak to zrobić. Forum jest od pomagania. Jeżeli martwisz się o moje bezpieczeństwo to możesz być spokojny, bez hamulców nie wyjadę na drogę.

We wsi nie ma nikogo kto by się na tym znał. Muszę to niestety sam zrobić bo nie będę zamawiał lawety.
  • Poziom 25  
    Najpierw nasmarować ośkę pedału hamulca, później sprawdzić czy jest sprężyna która go cofa. Jak doprowadzisz pedał do porządku to zacznij procedurę odpowietrzania.
  • Moderator Samochody
    ziooober88 napisał:
    Forum jest od pomagania.
    To może podjechać i naprawić za Ciebie, skoro z najprostszą rzeczą sobie nie radzisz i wpadający pedał jest już barierą nie do przejścia? jeśli nie idzie odpowietrzyć hamulców tradycyjnie, z jakiegoś powodu, to podaje się płyn pod ciśnieniem przez odpowietrznik cylinderka. Tylko zaraz pewnie napiszesz że nie masz jak i nie masz czym.
  • Poziom 39  
    Brak hamulców to standard w Zetorach (i pogięte przody).
    W serii 52/62/72/77 są zastosowane charakterystycznej konstrukcji pompki hamulcowe - z odwróconymi przyłączami tzn. na końcu pompki jest dopływ do zbiorniczka, a od góry wyjście do hamulców (wyrównywacza). Jak one są zbudowane, nie wnikałem. Proponuję rozebrać chociażby jedną z nich dla sprawdzenia. Słyszałem że te pompki korodują od wewnątrz, zwróć uwagę na to w jakim stanie jest płyn hamulcowy i czy zbiorniczek posiada oryginalny szczelny korek. Są do kupienia zestawy naprawcze jak i całe pompki (choć drogie) słowackie firmy Fragokov, ta sama firma produkowała części na pierwszy montaż. Aby dostać się do pompek musisz rozebrać całą konsolę wewnątrz kabiny.
    A hamulce w 72 są tarczowe.