Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutowanie obwodu we wkrętarce z baterii na zasilacz.

03 Gru 2019 10:33 90 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam problem ze zlutowaniem obwodu, a konkretnie nie wiem jak zrobić obrót na krótko, mam wiertarkę gdzie padła część płytki, chciałbym ją zlutować, tak żeby działał guzik od zmiany obrotów i guzik od rozruchu, chciałbym to podłączyć bez baterii bezpośrednio z odpowiedniego zasilacza, pomoże ktoś ogarnąć jak ten obwód powinien wyglądać? Latarka itd. nie muszą działać, grunt żeby wkręcała. Niżej są zdjęcia. Lutowanie obwodu we wkrętarce z baterii na zasilacz. Lutowanie obwodu we wkrętarce z baterii na zasilacz. Lutowanie obwodu we wkrętarce z baterii na zasilacz. Lutowanie obwodu we wkrętarce z baterii na zasilacz.
  • Poziom 31  
    Zmiana kierunku obrotów to przełącznik krzyżowy - zamienia miejscami plus z minusem przy podłączeniu silnika, natomiast włącznik otwiera tranzystor wykonawczy, to tak z grubsza. Nie wiem czy zasilacz podoła bo prądy w tym przypadku mogą być duże, a jak zasilacz wydoli to problem ze spadkiem napięcia na przewodach.
  • Poziom 2  
    grzeskk napisał:
    Zmiana kierunku obrotów to przełącznik krzyżowy - zamienia miejscami plus z minusem przy podłączeniu silnika, natomiast włącznik otwiera tranzystor wykonawczy, to tak z grubsza. Nie wiem czy zasilacz podoła bo prądy w tym przypadku mogą być duże, a jak zasilacz wydoli to problem ze spadkiem napięcia na przewodach.
    dałoby radę żebyś na zdjęciu zaznaczył jak to plus minus zlutowac?

Dodano po 10 [minuty]:

grzeskk napisał:
    dałoby radę żebyś na zdjęciu zaznaczył jak to plus minus zlutowac?
  • Poziom 31  
    Kolego mając układ w łapkach Tobie jest łatwiej po ścieżkach dojść co do czego. Przełącznik lewo - prawo raz łączy plus baterii z plusem silnika i minus baterii z minusem silnika, a innym razem plus baterii z minusem silnika i minus baterii z plusem silnika.