Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uklad sterujący silnikami w rytm muzyki.

03 Gru 2019 11:44 171 9
  • Poziom 3  
    Witam.
    Chcę zrobic (lub kupic)uklad sterujący dwomu lub jednym silnikiem w rytm muzyki jak go zrobic podajcie jakieś przykłady Co mam kupić aby gi zbudować.albo gdzie takie coś kupić
    Z góry dzięki za odpowiedzi.
  • Admin grupy komputery
    sosna234 napisał:
    Uklad sterujący silnikami w rytm muzyki
    Jakimi silnikami? Elektryczne, spalinowe, inne?
    Silniki o jakich parametrach?
    Co ma dokładnie robić ten silnik? Włączać się, gdy zagra muzyka, czy inne funkcje?
    Opisz dokładnie, nie szukaj wróżki.
  • Poziom 3  
    Układ ma sterować silnikami dc 3v
    I ma się włączać gdy zagra muzyka

Dodano po 1 [minuty]:

Chce aby poprostu kręcił sie w prawo i lewo rytm muzyki
  • Specjalista elektronik
    Jest kwestia, w jakim tempie ta muzyka, i czy silniki się do niego nadają. Jest taka anegdota, jak to przed świętami dwaj górnicy w kopalni piłowali belkę śpiewając kolędę "Gdy śliczna Panna Syna kołysała...", a sztygar, gdy to zauważył, powiedział im, że to się nie tak śpiewa i zaśpiewał im "Przybieżeli do Betlejem pasterze...", co wymagało zasadniczo innego tempa piłowania.

Typowy silnik ma takie przyśpieszenie i jest dostosowany do takich obrotów, że potrzebuje np. sekundy na rozpędzenie się i musiałaby być bardzo powolna muzyka, żeby mógł się kręcić w jej rytm.
  • Poziom 3  
    Mówie i silniki z przekładnią po podlaczeniu 5v kręci się wolno daj jakiś układ lub link gdzie mg go kupic
  • Specjalista elektronik
    W technice trzeba dokładniej określać, o co chodzi - u nas brakuje jasnowidzów, którzy by umieli w takich sytuacjach coś sensownie podpowiedzieć.

Potrzebne są informacje, jakie to silniki, jakie są ich parametry techniczne... tego chyba z fusów wywróżyć się nie daje, a ja piję kawę rozpuszczalną.
  • Poziom 3  
    Poprostu chce zrobic żeby silniczek 5v kręcił się w rytm muzyki nie macie naprawdę jakiegoś linku lub schematu?
  • Admin grupy komputery
    Linków dałem dosyć, tylko nie chce Ci się czytać, szukać ani uzupełnić danych o które prosiliśmy.
    Z takim podejściem, to możesz sobie ten silniczek podłączyć zamiast głośnika do wzmacniacza i też będzie się kręcić i grać w rytmie muzyki.
  • Poziom 3  
    Wszystkie te tematy przeczytałem wcześniej zanim mi to wyslales