Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 8 w górę - wymiana tylnej szyby laserem

03 Gru 2019 11:58 201 11
  • Poziom 10  
    Witam, zastanawiam się nad kupnem lasera do separacji tylnej szyby w Iphone. Pytanie do posiadających taką maszynę, czy rzeczywiście jest to takie piękne, że kładziemy całego Iphone'a i praktycznie "samo się robi"? Czy wcale nie jest tak kolorowo. Proszę o Wasze opinie w tym temacie.
  • Poziom 37  
    RafalB napisał:
    Jak położysz całego iPhone to będziesz miał złom :) Nic samo się nie robi i nic nie jest takie piękne.

Sugerujesz, ze ma polozyc polowe iphone zeby nie miec zlomu?
  • Poziom 37  
    RafalB napisał:
    Sugeruje używać zawartości głowy! Ekran wraz z ramką to prawie 2mm a więc skupienie lasera ulega przemieszczeniu, potniesz taśmy od front cam/dotprojektor i mam w zasadzie złom a nie sprawny telefon.

Chyba wypadles z obiegu, kazda maszynka do zdejmowania klapek ma autofocus regulowany poprzez grubosc elementu ktory podkladasz pod laser. Caly sek i zamysl tej maszynki to wlasnie brak koniecznosci rozkladania telefonu, jak chcesz rozbierac wszystko, wyciagac lcd, baterie, tasmz i plyte to nie potrzebujesz juz lasera.
  • Poziom 37  
    I do mnie takie trafiaja ale nie jest to wina urzadzenia. Laser jest daleki od idealu, kazdy kto mysli, ze z maszynka nagle bedzie wymiane szyby (caly zabieg) wykonywal w 15 minut to jest bardzo daleki od prawdy.
  • Poziom 10  
    Właśnie chodzi mi o to, żeby nie rozkładać całego urządzenia na części pierwsze. Ta operacja zajmuje mi za dużo czasu i skupienia. Chciałem się dowiedzieć, czy laser jest bezpieczny dla urządzenia, czy można uszkodzić iPhone mimo, że odpowiednio ustawi się laser. Jeżeli laser popsuje mi 1 iPhone 'a na 10 wymienionych szyb to jest to bez sensu.

Nie zależy mi na tym, żeby separacja szkła odbywała się w 15 minut. Niech będzie to nawet i 2 godziny. Nie chciałbym tracić czasu na rozkładanie urządzenia i chciałbym zająć się czymś innym kiedy laser pracuje. Domyślam się, że czasem jakiś skrawek będzie trzeba odseparowac ręcznie lub zdemontować tylną ramkę od aparatu głównego.

Chodzi o to, żeby ograniczyć czynnik ludzki do minimum. A nie przyspieszać cały proces.
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mamy taki laser. Telefony trzeba rozbierać, dlaczego?
    1. Klej, lakier szyby wypala się i zostaje coś w rodzaju popiołu. Jeżeli nie rozbierzemy mamy podświetlenie lcd do wymiany, kamerę. Nie wiem czy coś się jeszcze może uszkodzić.
    2. Żeby wyjąc soczewkę tez trzeba rozebrać.
    3. Korpus z resztek kleju trzeba wyczyścić.
    Podsumowując
    Laser pomaga ściągnąć klapkę i przyspiesza proces ale nie zrobi roboty za ciebie.
    Filmik z wymiany
    https://youtu.be/MTrzHyGB8l4
  • Poziom 37  
    rabus40 napisał:
    Witam!
    Mamy taki laser. Telefony trzeba rozbierać, dlaczego?
    1. Klej, lakier szyby wypala się i zostaje coś w rodzaju popiołu. Jeżeli nie rozbierzemy mamy podświetlenie lcd do wymiany, kamerę. Nie wiem czy coś się jeszcze może uszkodzić.
    2. Żeby wyjąc soczewkę tez trzeba rozebrać.
    3. Korpus z resztek kleju trzeba wyczyścić.
    Podsumowując
    Laser pomaga ściągnąć klapkę i przyspiesza proces ale nie zrobi roboty za ciebie.
    Filmik z wymiany
    https://youtu.be/MTrzHyGB8l4

Tez mam tutaj laser i co do podpunktow:
    1. Nigdy nie wymienialem ani podswietlenia ani aparatu, nic mi sie nie zabrudzilo wiec nie wiem jak zrobic zeby cos moglo sie dostac pomiedzy warstwy podswietlania wyswietlacza.
    2. Nigdy nie wyciagam soczewki aparatu, szybki aparatu ani niczego zwiazanego z aparatem, wszystko zostaje w oryginale niedotykane przez nikogo.
    3. Tu sie zgadzam, blache trzeba wyczyscic najlepiej do zera, polecam ostrza plaskie, mamy chyba marki Flying Eagle, safety razor blade.
  • Poziom 10  
    1. Miałem dwie 8, w których po wymianie ten pył wleciał pod Backlight w rogach. Musiałem go wymieniać od tej pory w 8 i 8 Plus wyjmuje wyświetlacz.
    2. Wymieniamy soczewkę jak jest bardzo zniszczona. I dla własnego bezpieczeństwa wole wyjąc kamerę i nie narażać się na niepotrzebne koszta Iphone 8 w górę - wymiana tylnej szyby laserem
    Natomiast można to zrobić bez rozbierania czegokolwiek.