Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Iphone 8 w górę - wymiana tylnej szyby laserem

Allx84 03 Dec 2019 11:58 2280 17
Altium Designer Computer Controls
    Allx84
    Level 13  
    Witam, zastanawiam się nad kupnem lasera do separacji tylnej szyby w Iphone. Pytanie do posiadających taką maszynę, czy rzeczywiście jest to takie piękne, że kładziemy całego Iphone'a i praktycznie "samo się robi"? Czy wcale nie jest tak kolorowo. Proszę o Wasze opinie w tym temacie.
  • Altium Designer Computer Controls
  • Altium Designer Computer Controls
    sm233
    Level 38  
    RafalB wrote:
    Jak położysz całego iPhone to będziesz miał złom :) Nic samo się nie robi i nic nie jest takie piękne.

Sugerujesz, ze ma polozyc polowe iphone zeby nie miec zlomu?
    sm233
    Level 38  
    RafalB wrote:
    Sugeruje używać zawartości głowy! Ekran wraz z ramką to prawie 2mm a więc skupienie lasera ulega przemieszczeniu, potniesz taśmy od front cam/dotprojektor i mam w zasadzie złom a nie sprawny telefon.

Chyba wypadles z obiegu, kazda maszynka do zdejmowania klapek ma autofocus regulowany poprzez grubosc elementu ktory podkladasz pod laser. Caly sek i zamysl tej maszynki to wlasnie brak koniecznosci rozkladania telefonu, jak chcesz rozbierac wszystko, wyciagac lcd, baterie, tasmz i plyte to nie potrzebujesz juz lasera.
    sm233
    Level 38  
    I do mnie takie trafiaja ale nie jest to wina urzadzenia. Laser jest daleki od idealu, kazdy kto mysli, ze z maszynka nagle bedzie wymiane szyby (caly zabieg) wykonywal w 15 minut to jest bardzo daleki od prawdy.
    Allx84
    Level 13  
    Właśnie chodzi mi o to, żeby nie rozkładać całego urządzenia na części pierwsze. Ta operacja zajmuje mi za dużo czasu i skupienia. Chciałem się dowiedzieć, czy laser jest bezpieczny dla urządzenia, czy można uszkodzić iPhone mimo, że odpowiednio ustawi się laser. Jeżeli laser popsuje mi 1 iPhone 'a na 10 wymienionych szyb to jest to bez sensu.

Nie zależy mi na tym, żeby separacja szkła odbywała się w 15 minut. Niech będzie to nawet i 2 godziny. Nie chciałbym tracić czasu na rozkładanie urządzenia i chciałbym zająć się czymś innym kiedy laser pracuje. Domyślam się, że czasem jakiś skrawek będzie trzeba odseparowac ręcznie lub zdemontować tylną ramkę od aparatu głównego.

Chodzi o to, żeby ograniczyć czynnik ludzki do minimum. A nie przyspieszać cały proces.
    rabus40
    Level 11  
    Witam!
    Mamy taki laser. Telefony trzeba rozbierać, dlaczego?
    1. Klej, lakier szyby wypala się i zostaje coś w rodzaju popiołu. Jeżeli nie rozbierzemy mamy podświetlenie lcd do wymiany, kamerę. Nie wiem czy coś się jeszcze może uszkodzić.
    2. Żeby wyjąc soczewkę tez trzeba rozebrać.
    3. Korpus z resztek kleju trzeba wyczyścić.
    Podsumowując
    Laser pomaga ściągnąć klapkę i przyspiesza proces ale nie zrobi roboty za ciebie.
    Filmik z wymiany
    https://youtu.be/MTrzHyGB8l4
    sm233
    Level 38  
    rabus40 wrote:
    Witam!
    Mamy taki laser. Telefony trzeba rozbierać, dlaczego?
    1. Klej, lakier szyby wypala się i zostaje coś w rodzaju popiołu. Jeżeli nie rozbierzemy mamy podświetlenie lcd do wymiany, kamerę. Nie wiem czy coś się jeszcze może uszkodzić.
    2. Żeby wyjąc soczewkę tez trzeba rozebrać.
    3. Korpus z resztek kleju trzeba wyczyścić.
    Podsumowując
    Laser pomaga ściągnąć klapkę i przyspiesza proces ale nie zrobi roboty za ciebie.
    Filmik z wymiany
    https://youtu.be/MTrzHyGB8l4

Tez mam tutaj laser i co do podpunktow:
    1. Nigdy nie wymienialem ani podswietlenia ani aparatu, nic mi sie nie zabrudzilo wiec nie wiem jak zrobic zeby cos moglo sie dostac pomiedzy warstwy podswietlania wyswietlacza.
    2. Nigdy nie wyciagam soczewki aparatu, szybki aparatu ani niczego zwiazanego z aparatem, wszystko zostaje w oryginale niedotykane przez nikogo.
    3. Tu sie zgadzam, blache trzeba wyczyscic najlepiej do zera, polecam ostrza plaskie, mamy chyba marki Flying Eagle, safety razor blade.
    rabus40
    Level 11  
    1. Miałem dwie 8, w których po wymianie ten pył wleciał pod Backlight w rogach. Musiałem go wymieniać od tej pory w 8 i 8 Plus wyjmuje wyświetlacz.
    2. Wymieniamy soczewkę jak jest bardzo zniszczona. I dla własnego bezpieczeństwa wole wyjąc kamerę i nie narażać się na niepotrzebne koszta Iphone 8 w górę - wymiana tylnej szyby laserem
    Natomiast można to zrobić bez rozbierania czegokolwiek.
    Allx84
    Level 13  
    Ok, temat zamykam, odczucia są różne jednak widzę, że Ci co mają laser są raczej zadowoleni, a Ci co nie mają lasera są do niego negatywnie nastawieni. Przed kupnem postaram się przejść szkolenie u sprzedawcy, zobaczymy w praktyce jak to wygląda.

Dziękuję wszystkim za każdą opinię.
    Allx84
    Level 13  
    Wracam z tematem. Zaryzykowalem i kupiłem laser Fiber 20W. Uwierzyłam w technologię i po szkoleniu wziąłem się za iph xs. Program + pliki/szablony dostarczone przez producenta określały obszar, moc lasera itp. W zależności od modelu. Zamiast poprobować na korpusie wziąłem się za sprzęt w całości. Teraz mam pierwszą sztukę xs, która muszę odkupić. Laser trochę naszedł na ramkę/korpus, tutaj zostawmy w komentarzach czynnik ludzki. Jednak po tym zejściu postanowiłem wymienić cały korpus. Po otwarciu efekt jest taki
    Iphone 8 w górę - wymiana tylnej szyby laserem

Syf jest wszędzie. Nie nadaje się to do oddania Klientowi.
    Teraz moje pytanie do tych co korzystają z lasera. Czy modyfikowaliscie jakoś po swojemu projekty? Bo trochę mnie dziwi, że dla xs moc lasera ustawioną mam na 95%, a dla x 45%. Czy xs nie został po prostu za bardzo "przypieczony".
    Wiem, że laser się przyda, jest to kwestia praktyki jak ze wszystkim, ale może jakieś sugestie dla początkującego?
    rabus40
    Level 11  
    Musisz rozbierać telefony. Przed wypalaniem pod klawiszem F1 mam obszar pracy. Ja każdy projekt zmniejszyłem bo jechał laser po ramce. Napisz na priv wyśle ci moje pliki.
    Allx84
    Level 13  
    nie jest kolorowo, a raczej jest czarno - szaro. Wierzę jednak, że jest to kwestia doboru mocy itp. w każdym bądź razie będzie trzeba pokombinować na samych korpusach, będę opisywał moje próby. Chyba, że 16.000zł w błoto.

Dodano po 15 [minuty]:

do tej pory rozbierałem iphony na części pierwsze, aby wymienić tylną szybę, wychodziło to bardzo dobrze, tylko zajmowało to jak dla mnie zbyt dużo czasu. Chciałem wydać pieniądze, rozwinąć się, aby było szybciej i lepiej. Teraz nie powiem Klientowi, że jest OK, bo na kamerach nie ma żadnych śladów itp. i że może COŚ nie wyjdzie z czasem. Dla mnie ten iPHONE kwalifikuje się do wymiany. Chciałem, aby sprzęt zachował nienaruszoną szczelność od strony wyświetlacza.

Pytanie do osób, które mają laser. Czy rozbieraliście sprzęt po separacji? Da się to zrobić idealnie bez rozbierania sprzętu?
    Allx84
    Level 13  
    Odpowiedź brzmi TAK, da się. Na moim laserze mam ustawioną moc na 15% i prędkość 3000. Efekt jest taki, że szyba odchodzi bez problemu, ale zostaje więcej kleju (widać nawet napisy i logo po odseparowaniu szyby) za to po przetarciu palcem zero pyłu. Wolę tak użyć lasera i się trochę więcej namęczyć z czyszczeniem kleju pod szybą niż oddać takiego "przypieczonego" w środku Iphonea.