Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG UE55KU6670S CURVED - Smuga/plama na ekranie

03 Gru 2019 12:39 60 1
  • Poziom 1  
    Witam. Otóż pierwszy raz dostrzegłem tą ciemną plamę na środku telewizora trzy dni temu. Wyłączyłem telewizor, przełączyłem nawet do innego gniazdka, do innej listwy z myślą, iż może to jest przyczyną (jestem laikiem w tych sprawach). Co się okazało, plama zniknęła, pojawiła się ponownie dzisiaj po jakimś czasie od włączenia TV. Kieruję pytanie do Was, może ktoś słyszał bądź miał podobny problem, co może być przyczyną, co mogło się stać? Poniżej załączam zdjęcia mojego problemu z telewizorem SAMSUNG UE55KU6670S. Dodam jeszcze, iż w prawym dolnym rogu TV widać białe "lampki".

SAMSUNG UE55KU6670S CURVED - Smuga/plama na ekranie SAMSUNG UE55KU6670S CURVED - Smuga/plama na ekranie
  • Poziom 23  
    Mi to wygląda na problem z paskiem podświetlenia. Przepięcie do innego gniazdka i chwilowe zaświecenie się tej ciemnej części zapewne było spowodowane przystawianiem i poruszaniem telewizora.
    Jeśli tak, to definitywnie coś nie styka na jednej taśmie. Jeśli jesteś laikiem jak piszesz, to sam tego nie zreperujesz, bo trzeba zdemontować bardzo delikatną matrycę LCD. Jak masz kogoś ze znajomych który zajmuje się serwisowaniem elektroniki, to daj mu żeby ci naprawił. A co do białych plamek, to wygląda na przemieszczenie się taśmy podświetlania. Pozdrawiam

Tak się zastanawiam jakie tam jest podświetlanie klasyczne taśmy czy krawędziowe.