Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy Sony stworzy kiedyś znowu dobre tv dla Kowalskiego

nfsfan83 05 Gru 2019 17:46 2151 32
    nfsfan83
    Poziom 9  
    cuuube - tak Kuro to legenda, ale to jednak lata 2007-2010 i chyba plazma bardziej leci z wiekiem w spadek żywotności niż CCFL.

u mnie tv to ciągle chciałbym aby był jak czołg a nie, że lekko kurz na matrycy wytrzesz i już rysa.

Belialek ja np myślę o tv w cenie 1500-2500 zł czyli taka średnia półka. Ale przyznaj, że moc 2x 5W (mam taką u siebie 40W705C LED ) t0 nie jest dużo , grają w miarę ok, kiedyś coś piskały na wysokich tonach, tzn było coś słychać a teraz jakby się może wygrzały ;)

a właśnie tv mam odłączony od neta ale czy przez Smart TV rozumiemy te aplikacje i dostęp do You Tube czy Netflix? bo ja to zawsze bym miał od neta OFF, a jak z normalnym menu, obsługą ustawień obraz czy dźwięk, jak to w tych nowych wygląda? w miarę szybko?
    Preskaler
    Poziom 38  
    Belialek napisał:

Preskaler napisał:

Nic z tego nie rozumiem! Jaki odbiornik? OTV? Jaki Tuner - sat? W moim dekoderze sat nie mam dysku. Mam tylko możliwość podłączenia pendrive i ręcznego uruchomienia nagrywania. Ja jestem z epoki przedkomputerowej i nie chwytam w lot takich skrótów myślowych. Mam dwa OTV LED i LCD i dekoder C+. Do jednego OTV mam podpięty dysk (HD) a drugi OTV jest podpięty do dekodera z pendrivem. TNa tym pierwszym mogę programować nagrywanie i w większym lub mniejszym stopniu nagrywa mi programy. Czasem się program poślizgnie i wtedy (...). Ten dekoder natomiast muszę włączać ręcznie na bieżące nagrywanie. Nie wiem jak to można zrobić inaczej?

Mam na myśli tuner satelitarny, który działa pod kontrola Linuxa (nakładka/interfejs użytkownika wygląda i działa podobnie jak w standardowych tunerach), w taki tuner można włożyć kartę abonencką nc+, i oglądać normalnie kanały jak na ich fabrycznym dekoderze. Oprócz tego otwiera się masa innych możliwości, o których pisałem wcześniej, ponieważ na ten systemie można instalować dodatkowe moduły/wtyczki rozszerzające możliwości takiego tunera, np. sterowanie całym tunerem za pomocą przeglądarki internetowej lub telefonu (w tym np ustawianie nagrywania, podgląd kanału na żywo, przełączanie kanałów), można również ustawić aby program zamiast na wewnętrzny dysk tunera sat był nagrywany na dysk komputera lub jakikolwiek inny dysk sieciowy.

Do takich tunerów satelitarnych można często dokupić głowicę DVB-T (w formie wewnętrznej karty rozszerzeń lub na USB) i wtedy oprócz tv satelitarnej mamy taką samą funkcjonalność w stosunku do kanałów DVB-T.

Pęknie dziękuję za wyjaśnienie! Do pełni szczęścia brakuje mi tylko konkretnego typu takiego, przykładowego tunera-sat. DVBT mnie na razie nie interesuje bo mam do niej dostęp na jednym OTV. Mnie nie tak bardzo zależy na tym nagrywaniu jak żonie (wiadomo - seriale). Mnie wystarczy, że wykorzystuję "swój" OTV jako monitor komputerowy w 90% a pozostałe 10% tomała część moich nagrań sportowych i seriali żony. Ja bym miał wtedy nieco więcej z tych procentów, gdyby żona nie musiała tych swoich nagrań oglądać na moim OTV.
    P.S.
    Jak wspomniałem wyżej podpięty OTV jako monitor w doskonały sposób obsługuje mi nie tylko YT ale cały internet bez najmniejszych problemów. Mam ukryty stacjonarny komputer w szafce pod OTV (55") i HDMI połączone są razem. Doskonałe, jak dla mnie rozwiązanie. SMART TV to jedno WIELKIE nieporozumienie!
    nfsfan83
    Poziom 9  
    Nie chcę zaśmiecać postami innych tematów to proszę nie usuwać ;)

Szybkie pytanie do znawców - jak pisałem mam 2 x używki na CCFL i odpukać na razie działają ( ale jak wiadomo, żywotność to chyba od 10 tys do 50 tys godzin) ale jakby coś, czy są do dostania jeszcze świetlówki do podświetlenia? druga sprawa czy jest sens kupić drugi model, jako dawca części na przyszłość? czy podzespoły elektroniki jeszcze są dostępne do takich tv?