Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] renault scenic 1 dt - świeci się kontrolka z silnikiem i kontr stop

kalafior3018 03 Dec 2019 14:44 663 5
    kalafior3018
    Level 5  
    mam renault scenic 1 dt 2001 rok jak pisałem zaświeciła mi się kontrolka stop
    i taka z silnikiem .nie wiem jaka odpowiednia nazwa ,zaświeciła się w czasie jazdy na zatkanym katalizatorze, było brak mocy i biały dym ,po usunięciu usterki katalizatora ,i odłączeniu akumulatora kontrolki nadal się palą , jak mogę to naprawić podłączenie pod komputer kosztuje 100pln ,czy za taką sumę 100, 150 pln jest jakiś interfejs do renault abym sam to naprawił ,jak tak to proszę na forum o podpowiedz jaki kupić interfejs , czytałem na allegro że jest coś takiego, dziękuję czekam na radę
    koleś kit
    Level 39  
    Jest.Kosztuje taki (dobry)do tysiąca.Rozumiem że sam robiłeś bo mechanik powinien skasować błąd.
    kalafior3018
    Level 5  
    ,prawda sam naprawiałem, do tysiąca , myślałem o kwocie do 200pln ,czy za tą kwotę pokasuję błędy teraz i w przyszłości ,nie naprawiam aut znaczy nie jestem mechanikiem ,tylko swoje naprawiam ,próbuję, masz w tym temacie jakąś wiedzę
    to proszę o radę
    koleś kit
    Level 39  
    Żeby podłączyć się kabelkiem za stówkę auto musi obsługiwać obd2 i nie, nie jest to wtyczka.A to mają auta chyba powyżej 2003r w europie.Tutaj potrzeby jest clip.I nawet nie marz że kupisz to sobie za 100zł.
    adampawlik
    Level 1  
    Scenic 1 posiada akurat OBD2. Dla Clipa istnieją dwa alternatywne interfejsy DDT2000 (obsługuje Renault, Dacia i Nissana) potrzebny tylko kabel vag-kkl, lub Pyren w wersji na komputer lub androida działa pod elm 327.Koszt kabla lub bluetooth to koszt ok. 40 pln.
    kalafior3018
    Level 5  
    zwarcie robił rzrusznik nie było prawie szczotek po wymianie szczotek i kasowaniu błędów problem znikł sam do tego doszedłem