Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RF62QEPN - lodówka ciągle pracuje

03 Gru 2019 21:57 606 4
  • Poziom 8  
    Witam.
    Dostałem lodówkę od znajomego. Lodówka ciągle pracuje kompresor) mimo, ze na wyświetlaczu pokazuje ustawiona temperaturę. Jak ją wyłączę na chwile z prądu i włączę to na początku nie działa sprężarka czyli jest ok. po kilku minutach się uruchamia i potem znów ciągle pracuje. Proszę o jakieś porady co mam robić.
    Dziękuję
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista AGD
    Wywrożyłem z fusów, że uciekł Ci freuon.

Na wyświetlaczu temperatura jest a w środku co tam się dzieje jakie temperatury w komorach?
  • Poziom 8  
    Samsung RF62QEPN - lodówka ciągle pracuje
    Porównując ze starą lodówką ta lodówka bardzo rzadko wyłącza się. Chłodzić chłodzi nawet aż za bardzo. Ustawione mam 7°C w lodówce to na dole lodówki gdzie są szuflady zbiera się woda, która nie spływa przez rurkę na spód lodówki gdyż zamarza odpływ i nie odprowadza wody. Potem ta woda, która zbiera się na dnie lodówki zamarza. Czujnik jakiś uszkodzony, że za bardzo chłodzi na dole lodówki? Na górnej półce temperatura jest właściwa. Właśnie w tym miejscu zamarza woda i nie odpływa na dół lodówki (zaznaczone na foto).
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 8  
    Witam.Wymieniłem wszystkie czujniki i termostat i dalej to samo 3 dni i woda się zbiera. Kupiłem teraz grzłkę i jak sprawdzić czy grzałka działa? Miernikiem jak podepnę na końce kabli starą jak i nowo kupioną grzałkę to przejścia nie ma, ale po drodze na kablu jest jakis element który pewnie tym steruje.
  • Specjalista AGD
    mayki777 napisał:
    jak podepnę na końce kabli starą jak i nowo kupioną grzałkę to przejścia nie ma
    Na nowej musi być jakaś rezystancja albo nieprawidłowy pomiar.