Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor AOC C24G1 dvi d na dp kabel

MArcin21234mm 03 Dec 2019 22:55 759 16
    MArcin21234mm
    Level 4  
    Witam mam taki problem ze przy tym monitorze nie moge go podlaczyc kablem hdmi, poniewaz pokazuje brak sygnalu, prawdopodobnie to wina gpu bo na innych moitorach tez nie dziala. pyatnie jest takie czy jesli karta ma wyjscie dvi d dual link a monitor dp to jesli kupie kabel dvi d na dp to czy to zadziala i czy bede w stanie uzyskac wiecej niz 60Hz.
    Karta gtx 750ti gigabyte
    sosarek

Level 43  
    NA początek sprawdź kartę w innym komputerze bo może się okazać że coś nie tak z Twoją konfiguracją.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    MArcin21234mm
    Level 4  
    sosarek wrote:
    NA początek sprawdź kartę w innym komputerze bo może się okazać że coś nie tak z Twoją konfiguracją.

Karta działała na w innym komputerze i kiedys tez działały wyjścia hdmi, teraz głównie chodzi mi o to by nie miec analogowego sygnału przesyłania monitora bo teraz jest podłaczony przejsciowka z dvi na vga , byle bylby juz ten cyfrowy z dvid na dp juz nie wazne czy bedzie te wiecej niz 60 hz chodzi o samo działanie , karte i tak wymienie w najblizszych miesiacach po prostu jakosc obrazu na vga jest dla mnie za slaba
    sosarek

Level 43  
    Co to za monitor?
    MArcin21234mm
    Level 4  
    sosarek wrote:
    Co to za monitor?

w tytule jest podane
    Monitor AOC C24G1
    sosarek

Level 43  
    MArcin21234mm wrote:
    w tytule jest podane
    Monitor AOC C24G1

Fakt, moje przeoczenie.
    Kup zwykłą przejściówkę DVI-HDMI za 5złotych i tyle.
    MArcin21234mm
    Level 4  
    sosarek wrote:
    MArcin21234mm wrote:
    w tytule jest podane
    Monitor AOC C24G1

Fakt, moje przeoczenie.
    Kup zwykłą przejściówkę DVI-HDMI za 5złotych i tyle.

Okey pytanie tylko czy hdmi bedzie wstanie osiagnąć 144hz , a jesli nie to czy ta przejsciówka dvi na dp byłaby lepszym rozwiązaniem, czytałe ze na tym i na tym złączu jest wstanie osiagnac 144hz, pieniadze nie są problemem wieć czy nie lepiej od razu kupic dvi na dp?
    sosarek

Level 43  
    Karta od nVidii a monitor wspiera FreeSync od AMD...
    MArcin21234mm
    Level 4  
    sosarek wrote:

jakie to ma znaczenie w tym temacie bo nie rozumiem, te technologie nie maja wpływu na odswierzanie zapobiegaja jedynie ,, rozrywaniu,, ekrany przy gwałtownych rychach myszka wygładzajac go

Dodano po 1 [minuty]:

sosarek wrote:

pozatym posiadajac monitor z free synciem jestesmy wstanie właczyc g sync gdy posiadamy karty 10 lub 20 generacji nvidi
    oczywiscie nie na kazdym monitorze ale na tym tak , ja takowej narazie nie posiadam sie nie potzrzebuje z tego kozystac pytam narazie sie o ten kabel , czy takie cos moze zadziałac
    sosarek

Level 43  
    Poczytaj https://pho.net.pl/jak-podlaczyc-144-hz-monitor/
    No i na co Ci takie odświeżanie?
    MArcin21234mm
    Level 4  
    sosarek wrote:
    144Hz osiągniesz tylko przy połączeniu DP-DP.
    No i na co Ci takie odświeżanie?

okey dzieki czyli pozostaje mi tylko wymiana gpu
    a odswierzanie ,potrzebuje do relaxu do grania w malowmagajace gry e sportowe lol cs
    sosarek

Level 43  
    MArcin21234mm
    Level 4  
    No i na co Ci takie odświeżanie?[/quote]
    przeczytałem
    144hz dvi d dual link (takie mam na gpu) dp( takie mam na monitorze)
    i kwestia taka czy wejscie i wyjscie sygnału musi byc takie same czy moze byc inne i czy wtedy da rade miec wiecej niz 60hz poniewaz obydwa te złacza wspieraja 144hz przy full hd
    sosarek

Level 43  
    Nie testowałem z wysokimi odświeżeniami więc nie odpowiem jednonacznie.
    Po co Ci takie odświeżanie?
    User removed account
    Level 1  
    MArcin21234mm
    Level 4  
    Tomequ123 wrote:
    Do gier e sport może się przydać, ale na takiej karcie w niewielu uzyskasz ponad 140 klatek, chyba że detale na najniższe.

Jeśli kupisz przejściówkę z DVI D Dual na DP, powinno działać i powinieneś uzyskać ponad 60 klatek.

okey dzieki , w lolu na spokojnie mam 400 klatek na moim ustawieniach wiec z tym nie mam problemu konfiguracjia jest doscyc mocna jedyne waskie gardlo to gpu ktore i tak bedzie zmieniane w niedalekiej przyszłosici
    cpu amd ryzen 7 3700x
    32gb ram
    i gpu gtx750ti haha