Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ROHM prezentuje nowe diody Schottkiego o ultraniskim prądzie upływu

ghost666 04 Gru 2019 12:53 546 0
 • ROHM prezentuje nowe diody Schottkiego o ultraniskim prądzie upływu
  Firma ROHM wprowadziła do swojej oferty nową rodzinę barierowych diod Schottkiego o wysokim napięciu pracy 200 V. Diody te są zoptymalizowane do zastosowań motoryzacyjnych, w tym układów napędowych i napędów pojazdów elektrycznych

  Diody RBxx8BM / NS200 rozszerzają linię diod Schottkiego RBxx8, umożliwiając działanie w wysokich temperaturach. Elementy te zostały już sprawdzone na rynku motoryzacyjnym w Japonii. Nowa seria charakteryzuje się ultra niskim prądem upływu (IR), w celu osiągnięcia wysokiego napięcia pracy, do 200 V. Zastąpienie szybkich i zwykłych diod prostowniczych, zwykle stosowanych w systemach samochodowych, nowymi diodami Schottkiego umożliwia poprawę napięcia przewodzenia o nawet 11%względem konwencjonalnych elementów. Zmniejsza to straty mocy w aplikacji i pozwala na budowę mniejszych systemów, dzięki redukcji ilości emitowanego ciepła.

  W ostatnich latach trendem technologicznym w układach napędowych dla samochodów hybrydowych zasilanych 48 V jest integracja mechaniczna, w której silnik i obwody peryferyjne są połączone w jeden moduł. Wymaga to wysokiej sprawności i wysokiego napięcia pracy diod, zdolnych do stabilnej pracy w wysokich temperaturach. Jednocześnie diody o wyższym napięciu są wymagane w systemach wykorzystujących tradycyjne komponenty i zasilanie 150 V w celu zwiększenia funkcjonalności i niezawodności.

  ROHM oferuje linię RBxx8 diod o ultraniskim prądzie IR, które wytrzymują napięcia do 150 V i są kompatybilne z wysokotemperaturowymi środowiskami motoryzacyjnymi. Najnowsza seria diod dodaje również modele 200 V, aby spełnić nowe wymagania sektora motoryzacyjnego. ROHM planuje nadal poszerzać swoją ofertę i przyczyniać się do niższego zużycia energii i większych oszczędności miejsca w szerokim zakresie zastosowań w przemyśle i motoryzacji.

  Źródła:
  https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/rohm-presents-new-200-v-ultra-low-ir-schottky-barrier-diodes
  https://www.presseagentur.com/rohm/detail.php?pr_id=5395&lang=en

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9482 postów o ocenie 7503, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.