Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki amplituner i subwoofer do głośników Yamaha do kina domowego

04 Gru 2019 18:29 381 10
  • Poziom 3  
    Witam,

mam zestaw 5 głośników Yamaha:
    2 kolumny (Music power: 200W, Sinus power 100W, Frqe 45-20.000HZ, Impedancja 4-8Ohm)
    2 tylne głośniki (Music power: 60W, Sinus power 40W, Frqe 70-20.000HZ, Impedancja 4-8Ohm)
    1 centralny głośnik (Music power: 120W, Sinus power 70W, Frqe 80-20.000HZ, Impedancja 4-8Ohm)

I chciałbym wymienić amplituner, jednak nie wiem jak się zabrać do jego wyboru.
    Myślałem również o dokupieniu subwoofera do zestawu. Czy mógłby ktoś polecić jakieś konkretne rozwiązania?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Miałem Onkyo i Pioniera a dzisiaj mam Yamaha i nie zamieniłbym na inny.

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

Subwooferem na razie bym dał sobie spokój najpierw przetestuj bez, przednie kolumny powinny dać rady.We wzmacniaczu jest taka opcja, żeby przekierować sygnał z subwofera na przednie kolumny i tak zrób i wtedy sprawdź. Lub będzie opcja subwofer "No" i wzmacniacz przekieruje sygnał na przednie kolumny. Dla mnie bas z przednich kolumn bardziej odpowiada niż z suba. Ale to kwestia indywidualna.
  • Poziom 3  
    Rozumiem, w tej chwili mam RX-V550(troszkę stary model), możesz polecić coś z nowszych?
    Po za tym czy amplitunery Denona są coś warte?
  • Poziom 12  
    Czego oczekujesz od nowego wzmacniacza? A czego Ci brakuje w tym co masz? I jaki budżet. Ceny są od 1000 w nieskończoność. Ja osobiście Denona bym nie kupił. Yamaha to jedyny amplituner w którym DSP pracuje również z sygnałem dolby i dts. Pytanie na czym Ci zależy: radio Dab+ czy internetowe, a moze wystarczy standardowe FM rds. Bluetooth, dlna. A może dolby atmos co będzie się wiązało z dokupieniem głośników. Ja osobiście mam podobny do twojego z tej samej epoki bez gniazd hdmi i nie narzekam, stara dobra konstrukcja, nie awaryjna i na razie niczego Mi nie brakuje. Do tego małe, ale mocne nagłośnienie Bose Acoustimass 15. Tv 65cali, ale przymierzam się do videoprojektora. Na jakieś120cali.
  • Poziom 8  
    @Prezes_87 , podaj kilka informacji:
    - jaki budżet
    - czy sprzęt ma być nowy, czy może być używany
    - wielkość pomieszczenia
    - czy planujesz w przyszłości jakąś rozbudowę np. do Atmosa
    - więcej kina czy muzyki, jaki rodzaj; lubisz słuchać głośno, czy raczej chcesz usłyszeć wiele szczegółów przy cichym odsłuchu
    - opisz swoimi słowami czego oczekujesz po brzmieniu i czego Ci brakuje (formaty audio, 4k itp, jakie wejścia)
    - jakie jest źródło dzwięku i czym chcesz wysyłać je do amplitunera (optyk, hdmi, wifi, coaxial)
    - podaj model kolumn, bo moc większość ma podobną, a różne modele grają zupełnie inaczej
    Bez tych informacji doradzanie Tobie uważam, za wróżenie z fusów ;-)

@fantozzi: Nie skreślaj od razu Denona, bo to Denon, Amplitunery grają różnie w zależności jakie podłączymy kolumny. W jednym zestawie Denon totalnie się nie sprawdzi, w innym będzie wymiatał. Uprzedzenia do marki są nie na miejscu.
  • Poziom 12  
    Nie skreśliłem Denona, przecież powiedziałem że Ja osobiście bym nie kupił, to jest tylko moje indywidualne zdanie. Przecież każdy ma wolność wyboru. I z kilku postów wyciągnie wnioski i sam dokona wyboru. A najlepiej zrobić sobie wycieczkę do sklepu z możliwością odsłuchu.
  • Poziom 8  
    OK, pomijając wydzwięk wypowiedzi, skoro coś odradzasz, to podaj dlaczego.
  • Poziom 3  
    soultaker napisał:
    @Prezes_87 , podaj kilka informacji:
    - jaki budżet
    - czy sprzęt ma być nowy, czy może być używany
    - wielkość pomieszczenia
    - czy planujesz w przyszłości jakąś rozbudowę np. do Atmosa
    - więcej kina czy muzyki, jaki rodzaj; lubisz słuchać głośno, czy raczej chcesz usłyszeć wiele szczegółów przy cichym odsłuchu
    - opisz swoimi słowami czego oczekujesz po brzmieniu i czego Ci brakuje (formaty audio, 4k itp, jakie wejścia)
    - jakie jest źródło dzwięku i czym chcesz wysyłać je do amplitunera (optyk, hdmi, wifi, coaxial)
    - podaj model kolumn, bo moc większość ma podobną, a różne modele grają zupełnie inaczej
    Bez tych informacji doradzanie Tobie uważam, za wróżenie z fusów ;-)

- do 2500-3000zł
    - nowy
    - 20-24m2
    - nie planuję
    - raczej chodzi bardziej o kino domowe, w proporcjach ująłbym to kino/muzyka - 3/1
    - zależałoby mi przy kinie na efektach, do tej pory mam wrażenie, że tylnie głośniki nie bardzo się wykazują, a wszystko robią przednie, przy różnych konfiguracjach.
    - wejścia HDMI i optyczne
    - wszystkie głośniki są opisane UNVERSE front, center, rear + Item no. 10189 i dane które wypisałem w 1 poście.
  • Poziom 12  
    Efekty to nie wzmacniacz, tylko rodzaj sygnału audio. Żeby były to musi być conajmniej doby digital 5.1. Jakiś dobry film w 5.1 i wtedy usłyszysz tylne jak trzeba. To że tylne cicho grają to pewnie masz dolby pro logic z sygnału stereo pcm. Trochę lepiej dolby prologic słychać z sygnałem doby digital 2.0 lub 2.1. Z jakiego urządzenia brany jest sygnał audio? Dvd czy dekoder satelitarny a może Pc lub jakiś android, to odrazu mówię że z kodi nie ma dolby, jest acc 2.0 albo 5.1 tylko szczerze to nie wiem co odkoduje acc 5.1. Po nie dawnym zakupie tv odkryłem usługę VOD Rakuten i powiem szczerze że jest sporo filmów w 4K i z dolby digital 5.1

Dodano po 33 [minuty]:

A te przednie kolumny to jakie są NS ile? Może fotka tabliczki?
  • Poziom 8  
    @fantozzi ma sporo racji - często brak efektów w głośnikach surround, to kwestia kiepskiej jakości sygnału, który trafia do amplitunera, ale przyczyną mogą być także nieodpowiednie ustawienia lub zbyt mały przekrój kabla sygnałowego do tylnych głośników. U mnie zmiana 1.5mm2 na 2.5mm2 przy długości ponad 12m na stronę spowodowała, że góra zdecydowanie ożyła.

Na pewno brak HDMI i kodeków w Twoim obecnym V550 powoduje sporo ograniczeń dla sygnału cyfrowego i wymiana amplitunera wydaje mi się właściwym krokiem, z zakupem subwoofera jeszcze bym się wstrzymał chyba, że masz dodatkowy budżet ;-)

Co do moich propozycji:
    Onkyo TX-NR686
    Denon AVR X2600H
    Yamaha RX-V685

Nie będę się o nich rozpisywał, w polskim i zagranicznym necie jest mnóstwo testów i recenzji, które bez problemu znajdziesz. Dodam tylko, że Onkyo i Denon są najbardziej chwalone, w tym przedziale cenowym, za swoje możliwości kinowe, powinny sprostać Twoim wymaganiom. Większość sklepów oferuje możliwość wypożyczenia amplitunera na odsłuch na kilka dni (za kaucją w wysokości ceny zakupu...), ale jeśli efekty się nie spodobają zawsze możesz zwrócić lub wymienić na konkurencyjny albo wyższy model.
    Subwoofery do dzwięku kinowego, moim zdaniem, najlepsze produkuje KLIPSCH. Szybki, mięsisty, punktowy bass.